Na úvod Peugeot Rallye Cupu zářili nováčci

Na 56. Rallye Šumava Klatovy odstartovalo šesté pokračování Peugeot Rallye Cupu.

Celkem osm posádek vyrazilo v pátek do šumavských hvozdů a od prvního kilometru potvrdila roli favoritů zkušená dvojice Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát. Ovšem velkým překvapením bylo vystoupení domácího Jakuba Talaše, který dovezl rodinnou dvěstěosmičku na pohárové druhé místo. Třetí pozice v cíli patřila posádce Dominik Brož – Jakub Navrátil.

Tarabusse se do průběžného vedení v poháru dostal už na prvním testu a brzy vedl i v hodnocení dvoukolek. V této kategorii nadělil druhému Lukáši Fránovi v Citroënu bezmála tři minuty. Velké a vyrovnané souboje sváděl i s Honzou Dohnalem. V absolutním pořadí dokončil Tarabus na velmi dobrém 14. místě.

„Myslel jsem si, že budeme ze začátku trochu tápat, protože jsme na Šumavě několik let nestartovali a většina tratí pro nás byla nová. Pochopitelně jsem ale v hloubi duše doufal, že budeme rychlí. To jsme nakonec i byli, i když mě překvapila obtížnost šumavských erzet, především úzké pasáže a šotolina. Většinu testů jsme neznali, takže to pro nás byla velmi náročná soutěž. Náročná, ale krásná,“ uvedl v cíli Tarabus.

„V cupu se nám líbí, Šumava pro nás dopadla skvěle a už se těšíme do Krumlova,“ dodal jeho navigátor Trunkát.

Velmi rychlé časy zajížděl se starším Peugeotem 208 R2 mladý Jakub Talaš. Bratr Jana Talaše startoval s tímto vozem teprve počtvrté, ale nechal za sebou hodně zkušenějších jezdců. Zúročil tak nejen své dovednosti z motokárových závodů, ale také cenné rady svého bratra. Posádka Talaš – Kalkus dojela v poháru na druhém místě, ve dvoukolkách skončila třetí.

„Mně se splnil velký sen. Díky moc bráchovi, že mi půjčil auto a mohl jsem se porovnat s ostatními. Je to skvělý pocit a nová motivace v mé kariéře. V motokárách se už nějakou dobu držíme poměrně vysoko, takže rallye je další výzva, kterou si fakt užívám. Zatím jsem toho moc neodjel, takže o to cennější náš výsledek na domácím podniku je. A je to ještě umocněné pátým místem Honzy v absolutním pořadí. A co mě fakt chytlo u srdíčka, byla gratulace od Míry Tarabuse. Toho si nesmírně vážím,“ sdělil Talaš.

Třetí místo mezi Peugeoty obsadil Brož s Jakubem Navrátilem v roli navigátora. „Šumavu jsme si jeli hlavně užít, protože ještě nevíme, co všechno letos pojedeme. Těšil jsem se hlavně na šotolinové úseky, na kterých jsme se vyřádili, ale bavili jsme se na všech erzetách. Jinak musím pogratulovat oběma bratrům Talašům, Šumavu zajeli parádně,“ komentoval průběh soutěže čerstvě 26letý Brož.

Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR, si soutěž užil přímo na místě: „Na Šumavě je vždy skvělá atmosféra. Už jsme se všichni těšili na začátek cupové sezony a z mého pohledu to byl začátek velmi vydařený. Gratuluji našim posádkám, které skončily velmi vysoko i v hodnocení dvoukolek. A velké uznání patří pochopitelně pořadatelům za skvěle připravený podnik.“

Seriál Peugeot Rallye Cup pokračuje druhou soutěží, která se pojede v rámci 49. Rallye Český Krumlov už 20. a 21. května.

Foto: Peugeot Rallye Cup

 

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.