GT2 Motorsport má před sebou druhý podnik ČMPR. Na Podorlické rallye nasadí tři Imprezy

Stáj GT2 Motorsport o víkendu absolvuje druhý letošní podnik Českomoravského poháru v rallye. Do něj nasadí tři vozy Subaru Impreza. Řídit je budou Jan Sedlák, Tomáš Havlík a Vladimír Odehnal.

Jan Sedlák, Tomáš Havlík a Vladimír Odehnal. To jsou tři želízka stáje GT2 Motorsport, které budou hájit její barvy při víkendové Podorlické rallye. Ta bude o víkendu hostit druhý letošní podnik seriálu ČMPR. Trojice v něm nastoupí s vozy Subaru Impreza v rámci hodnocení třídy A4, která je určena pro vozy s objemem nad 2000 ccm a pohonem obou náprav.

Sedlák je jediným jezdcem ze sestavy GT2 Motorsportu, který nastoupil již při prvním podniku sezony. Tím byla v termínu 22.-23. dubna Rallye Hořovice. V ní obsadil celkové 12. místo a současně osmou příčku ve třídě A4. Na Podorlické rallye si odbude svou premiéru.

Poprvé bude na Podorlické rallye startovat také Vladimír Odehnal. Pro Tomáše Havlíka půjde už o druhé vystoupení v tomto podniku. Jel zde totiž také loni a do cíle dorazil jako dvacátý osmý.

Program letošního ročníku Podorlické rallye, která se koná nedaleko Opočna, bude celý odjet během soboty. Na posádky čekají tři rychlostní zkoušky, které se ovšem pojedou třikrát. Celková délka soutěže bude činit 86,10 kilometrů.

Podorlická rallye je poměrně mladou soutěží. Letos totiž půjde o její teprve třetí ročník. Dříve byla součástí kalendáře ČMPR v letech 2019 a 2021. Ročník 2020 musel být kvůli koronaviru zrušen.

Úvodní foto: GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.