WSK Euro Series v Sarnu: Pešl po kvalifikačních rozjížďkách šestý

Na okruhu v Sarnu vrcholí tento víkend třetím podnikem letošní ročník motokárového seriálu WSK Euro Series. Po kvalifikačních rozjížďkách je nejvýše umístěným Čechem účastník kategorie Mini Jindřich Pešl, kterému patří šestá příčka.

Na okruhu v italském Sarnu se tento víkend koná závěrečný třetí podnik letošního ročníku motokárového seriálu WSK Euro Series. Ve startovní listině najdeme mimo jiné i čtyři české jezdce. V kategorii Mini účinkují závodníci stáje Babyrace Driver Academy Jindřich Pešl a Oliver Paločko. Ve třídě OK můžeme vidět Terezu a Petru Bábíčkovy a v kategorii KZ2 Josefa Knoppa.

V sobotu vyvrcholily v Sarnu kvalifikační rozjížďky. A z českých závodníků se v nich umístil nejvýše Jindřich Pešl. Ten obsadil v kategorii Mini šestou příčku. Pešl v dubnu ovládl úvodní podnik WSK Euro Series v Lonatu. Při druhém podniku v Adrii obsadil čtvrtou příčku. Do právě probíhajícího víkendu vstupoval jako druhý muž průběžného pořadí se ztrátou 14 bodů na vedoucího Emanueleho Olivieriho. Ital obsadil v kvalifikačních rozjížďkách čtvrté místo.

Týmový kolega Jindřicha Pešla Oliver Paločko otevírá ve výsledkové listině kvalifikačních rozjížděk kategorie Mini třetí desítku. Patří mu 21. pozice.

Oliver Paločko obsadil v kvalifikačních rozjížďkách kategorie Mini 21. pozici. Foto: Babyrace Driver Academy

V kvalifikačních rozjížďkách kategorie OK se z českých závodnic umístila lépe Tereza Bábíčková. Ta obsadila 34. pozici. Petra Bábíčková ale skončila hned za ní 35. příčce. Bývalý závodník formule 4 Josef Knopp skončil v celkových výsledcích kvalifikačních rozjížděk třídy KZ2 jedenáctý.

V závěrečném podniku letošní sezony WSK Euro Series účinkuje také česká stáj Praga Racing Team. Zatímco v kategorii OK její barvy hájí italský závodník Flavio Olivieri a Rafael Modonese z Peru, v OKJ ji reprezentuje Brazilec Heitor Dall´Agnol Farias.

Modonese skončil v kvalifikačních rozjížďkách kategorie OK dvacátý třetí a Olivieri obsadil 28. příčku. Účinkování Dall´Agnola Fariase v kategorii OKJ už ale po sobotě končí. Brazilec se totiž umístil v kvalifikačních rozjížďkách až jako sedmdesátý pátý a nedostal se tak ani mezi postupujících šedesát osm jezdců. V jedné z rozjížděk byl dokonce vyloučen za nesportovní počínání na dráze.

V neděli jsou na programu předfinálové a finálové jízdy.

Kompletní výsledky jednotlivých jízd

Úvodní foto: Babyrace Driver Academy

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.