Stupně vítězů v Chebu a nejlepší desítka v Itálii. Parolin Racing CZ za sebou má dvě úspěšná vystoupení

Během posledních dvou víkendů jsme pokaždé mohli vidět v akci stáj Parolin Racing CZ. Zatímco během posledního zářijového víkendu nastoupila do závěrečného podniku seriálu Czech Kart Open v Chebu, o týden později se v italské Adrii zúčastnila závěrečného podniku WSK Open Cupu. A po obou vystoupeních mohla mít důvod k radosti.

Přelom září a října se u stáje Parolin Racing CZ rozhodně nedal označit jako nudný. Jak během posledního zářijového víkendu, tak při prvním říjnovém se totiž tým ukázal na závodních tratích. V prvním případě nastoupil se čtveřicí Stella Šmůlová, Kirill Shvets, David Bieroš a Jiří Bečička do závěrečného podniku letošního ročníku Czech Kart Open v Chebu. Jiří Bečička si pak zazávodil i o týden později v italské Adrii, kde se konal závěrečný podnik seriálu WSK Open Cup.

Dvě stříbra v Chebu

A právě Jiří Bečička byl při posledním podniku Czech Kart Open vidět z jezdců Parolin Racinu CZ nejvíce. Pro českého závodníka se sice jednalo o první start po několikaměsíční absenci kvůli pohmožděným žebrům, na jeho výkonech to ale nebylo vůbec znát. Zazářil už v měřeném tréninku třídy OK, kde zajel druhý čas. Stříbrný výsledek z toho poté byl i v první finálové jízdě a v superfinále. Do superfinále přitom musel Bečička startovat až z deváté pozice, neboť druhou finálovou jízdu nedokončil.

Hned po návratu po zranění se Jiřímu Bečičkovi podařilo vystoupit na stupně vítězů. Foto: Parolin Racing CZ

Slibně zahájil víkend také Kirill Shvets ve třídě Mini 60. Zajel totiž druhý nejrychlejší čas v měřeném tréninku. Ve finálových jízdách a superfinále se mu ovšem nedařilo v úvodu, kdy se vždy propadl v pořadí. Zatímco první finále pro něj skončilo osmou příčkou jak celkově, tak v MČR, ve druhé finálové jízdě skončil devatenáctý celkově a desátý v MČR. V superfinále už se mu ale dařilo více. Jak v absolutní klasifikaci, tak v hodnocení MČR totiž bral pátou příčku.

Kirill Shvets zazářil zejména v měřeném tréninku. Foto: Parolin Racing CZ

Víkend plný smůly zažil v Chebu David Bieroš. Ten totiž ani jednu z dvojice finálových jízd a ani superfinále nedokončil. Jezdecký kouč Parolin Racingu CZ Michael Vorba však pro něj měl slova chvály: "Byla to jeho vůbec první sezona v motokárách a zanechal skvělý dojem. Několikrát mu chyběl jenom kousíček k tomu, aby se podíval na stupně vítězů," uvedl Vorba.

David Bieroš měl v Chebu smůlu. Foto: Parolin Racing CZ

Účastnice třídy Baby 60 Stella Šmůlová skončila v prvním finále celkově osmnáctá a osmá v hodnocení MČR. Ve druhé finálové jízdě skončila na 16. příčce a na sedmém místě v MČR. V superfinále z toho byla 15. pozice celkově a sedmá v MČR. Také nejmladší členka Parolin Racingu CZ Michaela Vorbu potěšila: “Předvedla několik hezkých předjížděcích manévrů. V tomto ohledu byl vidět největší pokrok za celou sezonu,” řekl.

Stella Šmůlová udělala v Chebu Michaelu Vorbovi radost svým zlepšením v předjíždění. Foto: Parolin Racing CZ

Celkově skončila Stella Šmůlová v rámci MČR třídy Baby 60 na deváté příčce. Devátou pozici obsadil také Kirill Shvets v MČR třídy Mini 60. David Bieroš skončil ve třídě ROK GP na desáté příčce a Jiří Bečička ve třídě OK na páté pozici.

Bečička devátý v Adrii

Jiří Bečička si týden po podniku v Chebu zazávodil znovu. V italské Adrii se totiž zúčastnil letošního druhého a zároveň posledního podniku seriálu WSK Open Cup. Ve většině jízd třídy OK se Bečička pohyboval na pomezí první a druhé desítky. Finálová jízda pro něj nakonec skončila devátou příčkou. Zde je třeba zdůraznit, že cesta za tímto výsledkem nebyla jednoduchá. Jirka totiž startoval až jako devatenáctý. V celkovém pořadí šampionátu obsadil Bečička 18. místo.

Podniku WSK Open Cupu v Adrii se zúčastnil i bývalý svěřenec Michaela Vorby Oliver Paločko v barvách stáje Babyrace Driver Academy. Ten se ve třídě Mini dokázal probojovat až do finále, které dokončil jako dvacátý pátý.

Oliver Paločko zakončil své letošní účinkování ve WSK Open Cupu postupem do finále. Foto: Babyrace Driver Academy

O výsledky ovšem šlo v Adrii až ve druhé řadě. Myšlenky všech účastníků totiž patřily Elišce Bábíčkové, Zachu Davidovi a Nicolovi Lacortemu. Mezi nimi totiž došlo k velké nehodě ve finále kategorie OK. V posledním prohlášení organizátorů ale stojí, že jsou všichni v "celkem dobré kondici".

Úvodní foto: Parolin Racing CZ

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.