Pešl obsadil ve WSK Euro Series celkovou čtvrtou příčku

Podnikem v Sarnu vyvrcholila o víkendu letošní sezona motokárového seriálu WSK Euro Series. Český jezdec Jindřich Pešl se v konečném pořadí šampionátu kategorie Mini umístil na čtvrté pozici.

V neděli vyvrcholil na okruhu v Sarnu závěrečný třetí podnik letošního ročníku motokárového seriálu WSK Euro Series. Po sobotních kvalifikačních rozjížďkách byly na programu předfinálové jízdy a poté také finálová klání.

V kategorii Mini měla Česká republika dva své zástupce. Byli jimi Jindřich Pešl, který úvodní podnik sezony v Lonatu vyhrál a do posledního závodního víkendu vstupoval jako druhý nejlepší jezdec průběžného pořadí, a také Oliver Paločko. Oba závodili za stáj Babyrace Driver Academy.

A oběma se podařilo v předfinálových kláních vybojovat postup mezi finálovou čtyřiatřicítku jezdců. Z každé předfinálové jízdy postoupilo prvních sedmnáct a zatímco Paločko skončil v předfinále A na devátém místě, Pešl dojel v předfinále B čtrnáctý. Druhý jmenovaný ale sahal po mnohem lepším výsledku. Dlouho totiž vedl. V nájezdu do posledního kola se ale propadl na čtvrté místo a ve snaze získat ztracené pozice zpět vycestoval ven z dráhy.

Oliver Paločko se stejně jako jeho týmový kolega Jindřich Pešl probojoval do finále kategorie Mini. Foto: Babyrace Driver Academy

Na startu finálového klání patřilo Paločkovi sedmnácté místo. Pešl začínal jako dvacátý osmý. V cíli se ale lépe umístil Pešl, který dojel na dvanácté příčce. Paločko skončil na šestnácté pozici. Pešl se nakonec mezi nejlepší trojicí celkového pořadí šampionátu neudržel a obsadil čtvrté místo. Na třetí příčku mu chyběly čtyři body.

V kategorii OK jsme z českých účastnic mohli v neděli vidět již jen Terezu Bábíčkovou. Petra Bábíčková se předfinálových a tím pádem ani finálových jízd nezúčastnila (podrobnosti zjišťujeme). Tereze se po 12. místě v předfinále B podařilo postoupit do finále. Tam obsadila 23. pozici.

Do finále kategorie OK se dostal i jezdec české stáje Praga Racing Team Flavio Olivieri. Ital skončil čtrnáctý. Účinkování jeho týmového kolegy Rafaela Modoneseho skončilo v předfinále A. Peruánec v něm sice původně dojel na posledním postupovém 17. místě, obdržel ale penalizaci pět sekund za spadlý nárazník a propadl se na 19. příčku.

Účastník kategorie KZ2 Josef Knopp si pro start finálové jízdy vyjel v předfinále 13. příčku. Ve finále ale nakonec šachovnicovou vlajku nespatřil kvůli zadřenému motoru. Byl však klasifikován jako čtrnáctý.

Kompletní výsledky z podniku v Sarnu a kompletní konečná pořadí šampionátů najdete zde.

Úvodní foto: Babyrace Driver Academy

 

 

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.