Navzdory trápení další stupně vítězů. Šuba má za sebou Ústeckou 21

Jezdec stáje GT2 Motorsport Ladislav Šuba si i z podniku Ústecká 21 odvezl pódiové umístění. V nedělním závodě skupiny 1 totiž bral třetí příčku. Přiznává však, že se během víkendu trápil a nebýt technických potíží soupeřů, na stupně vítězů by se nejspíše nedostal.

Také třetí letošní podnik Ladislava Šuby v mistrovství republky skončil pódiovým výsledkem. Jezdec stáje GT2 Motorsport skončil při nedělním závodě Ústecké 21 na třetí příčce v rámci skupiny 1. Bronzová pozice mu i nadále patří také v průběžném pořadí.

Do Ústí nad Orlicí ovšem šternberský jezdec nepřijížděl zrovna optimisticky naladěn. Byl si totiž dobře vědom toho, že tamní trať jeho vozu BMW M3 příliš nesvědčí.

"Tato trať nepatří zrovna mezi naše oblíbené. Divácká kulisa je tu sice hezká, našemu vozu ale tato trať spíše nesvědčí. Je totiž hodně technická a zatáčkovitá," neskrýval Šuba své obavy před začátkem víkendu.

A jeho očekávání se v sobotu v podstatě potvrdila. Po sérii tří bronzových výsledků mu totiž v tomto případě pódiové umístění ve skupině 1 uniklo. Umístil se jako čtvrtý.

Nakonec si ale také z tohoto víkendu odvážel trofej. Díky technickým potížím Dana Michla totiž v neděli dosáhl na třetí místo. Přiznává však, že za normálních okolností by i ve druhém závodě sahal po pódiu jen těžko.

"Tato trať našemu vozu nesedí, takže jsme to museli vybojovat. Díky smůle Dana Michla se nám v neděli podařilo zajet třetí místo. Jinak by se nám to ale nepovedlo, čekáme, až dostaneme novou převodovku," přiznal v cíli.

Pro fanoušky měl ale pochvalná slova: "Divácká kulisa byla výborná," poznamenal.

V klasifikaci kategorie 1 si Šuba v rámci mistrovství republiky připsal dvacáté, respektive šestnácté místo. V celkovém pořadí mistrovství republiky skončil v sobotu čtyřicátý a v neděli bral 34. příčku.

V průběžném pořadí skupiny 1 zůstává Šuba třetí. Na kontě má 72 bodů. Před ním se nacházejí František Grüner (154 bodů) a Ivo Krampota (101 bodů).

Slovinská premiéra

Ještě předtím, než bude o víkendu 15.-17. července pokračovat mistrovství republiky podnikem Vrbenský vrch, čeká ale na Šubu ještě jedno závodní vystoupení. O týden dříve totiž nastoupí ve Slovinsku do klání GHD Gorjanci. To bude součástí seriálu FIA International Hill Climb Cup.

"Tento závod jsem ještě nikdy nejel, teď se ho zúčastním poprvé," říká Šuba. Úplně naslepo ale do víkendu jít nechce: "Mám naštěstí materiály, ze kterých se mohu trať učit. Budu studovat hlavně onboard záběry," prozrauje, jaká ho čeká příprava.

V seriálu FIA International Hill Climb Cup už se letos Šuba jednou objevil. V květnu se totiž zúčastnil závodu v Polsku. A tam dosáhl na pódium. Obsadil třetí místo ve skupině 1.

Foto: Ladislav Šuba via Facebook

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.