Šubova pódiová premiéra ve FIA International Hill Climb Cupu. V Polsku získal bronz ve skupině

První vystoupení českého vrchaře Ladislava Šuby ve FIA International Hill Climb Cupu skončilo pódiovým výsledkem. V podniku Wyscig Prządki Krosno - Korczyna obsadil jezdec stáje GT2 Motorsport třetí místo v hodnocení skupiny 1.

Tým GT2 Motorsport nezískal o víkendu pódiová umístění pouze při podniku autokrosového mistrovství republiky v Přerově. Radost totiž stáji udělal i její jezdec na scéně závodů do vrchu Ladislav Šuba. Ten se svým vozem BMW M3 vybojoval třetí místo ve skupině 1 při podniku Wyscig Prządki Krosno - Korczyna. Polská soutěž otevřela novou sezonu FIA International Hill Climb Cupu. Současně šlo o Šubovu premiéru v tomto poháru.

Na své cestě za bronzovým výsledkem se Šuba musel vypořádat mimo jiné s nástrahami polského asfaltu. Ve dvojici závodních jízd také bojoval s nastavením, neboť špatné počasí v trénincích mu ho neumožnilo dostatečně vyladit.

"Polské tratě jsou klouzavé. Trápili jsme se s nastavením auta, po celý víkend jsme na něm pracovali. V sobotu nám totiž během tréninků pršelo. Museli jsme tedy hledat nějaké nastavení. Organizátoři ale byli připraveni skvěle," řká Šuba ke svému vystoupení.

FIA International Hill Climb Cup má ve zbytku letošní sezony na programu ještě další tři podniky. Jsou jimi Coppa Paolino Teodori v Itálii (24.-26. června), GHD Gorjanci (8.-10. července) ve Slovinsku a na závěr se pojede německý Osnabrück (5.-7. srpna). A Šuba se v seriálu plánuje objevit znovu.

"V Itálii nepojedeme. Slovinsko a Německo ale v plánu máme," dodává.

Ještě předtím si ale zazávodí na domácí půdě. Během nadcházejícího víkendu ho totiž čeká vystoupení v rodném Šternberku. Podnik Ecce Homo bude jeho druhým letošním startem v mistrovství republiky. A bude mít na co navazovat. Při Zámeckém vrchu v Náměšti nad Oslavou si totiž připsal dvě třetí místa ve skupině 1. Stejná pozice mu patří i v průběžném pořadí.

Foto: Ladislav Šuba via Facebook

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.