Z Hrušovan do Moravského Krumlova. Tradiční Supermoto se musí kvůli objížďce přesunout

Letošní ročník podniku Supermoto se poprvé nebude konat v Hrušovanech nad Jevišovkou. Město je totiž momentálně využívano jako objížďka a závod se tak musí přesunout do Moravského Krumlova. Zde se navíc pojede možná i v dalších letech.

Supermoto a Hrušovany nad Jevišovkou. Toto tradiční spojení v letošním roce platit nebude. Kvůli opravám silnice mezi Brnem a Znojmem jsou totiž momentálně Hrušovany využívány jako objížďka, což uspořádání podniku, který se koná o víkendu 16.-17. července, brání. Závod se tak musí dočasně přestěhovat do Moravského Krumlova.

"Opravuje se státní silnice a přes Hrušovany vede objížďka. V první etapě oprav to tak být nemělo, v březnu jsme se ale dozvěděli, že to tak nakonec bude. Na tom to tedy celé padá. Požádali jsme sice o výjimku, ale neprošlo nám to," prozradil serveru MotorMix.cz organizátor závodu Tomáš Ševčík.

Podle Ševčíka je navíc pravděpodobné, že přesun z Hrušovan do Moravského Krumlova nebude pouze jednorázový: "Je naplánovaná i druhá etapa oprav. Momentálně to vypadá, že se v Hrušovanech nebude moci jet zhruba tři roky," dodává.

Závody strojů supermoto budou i letos rozděleny do dvou kategorií - S1 a S2. K rozřazení jezdců dojde po prvním tréninku podle jejich rychlosti. Obě kategorie si zazávodí v sobotu i v neděli. Zatímco v sobotu bude mít každá na programu po jedné rozjížďce, v neděli obě absolvují dvě jízdy. V rámci víkendového programu se uskuteční i závody čtyřkolek. Také na ně čeká jeden závod v sobotu a dva v neděli. Kromě závodních jízd kategorií supermoto a čtyřkolek ovšem uvidí fanoušci také exhibiční vystoupení dvojice vozů Lamborghini Huracán Evo 2 brněnské stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Historie podniku Supermoto sahá do roku 2009, kdy se v Hrušovanech nad Jevišovkou uskutečnil premiérový ročník. Tehdy se ještě závodilo na takzaveném "malém okuhu", který tento závod hostil až do roku 2012. Poté se podnik vrátil až v roce 2018. Od té doby se již závodilo na "velkém okruhu."

Úvodní foto: Supermoto - Motokáry Hrušovany nad Jevišovkou

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.