Peugeot Rallye Cup má za sebou sedmý ročník

V pořadí sedmý ročník seriálu Peugeot Rallye Cup opanovala posádka David Štefan – Ondřej Vichtora s vozem Peugeot 208 Rallye 4.

Posledním letošním podnikem byl 44. ročník Invelt Rallye Pačejov, ale definitivní tečku za sezonou udělala až ve Vsetíně posádka Brož – Mazal. Známý český moderátor a sportovní redaktor Radek Mazal usedl na místo spolujezdce a společně s Dominikem Brožem odjel závěrečný podnik Rallye sprint série.

V pořadí druhou posádkou v celkovém hodnocení Peugeot Rallye Cupu se stala překvapivě dvojice Miroslav Číž – Jaroslav Novák. Se starší variantou vozu Peugeot 208 R2 podávali po celý rok vyrovnané výkony a na vítězného Štefana ztratili pouze 1,5 bodu. Díky bodovému koeficientu na Barum Rallye se na třetí místo prosadili loňští vítězové Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát.

„Letošní sezonu jsme si užili. I když jsme do ní nastoupili až v Krumlově, podařilo se nám zvítězit v cupu, ve třídě i ve dvoukolkách. Určitě nám k tomu pomohly také zkušenosti z loňských zahraničních startů. Naše auto fungovalo skvěle, stejně jako Ondra a celý tým. Díky všem a těšíme se na další sezonu,“ řekl vítězný David Štefan.

„Letošní ročník pro nás dopadl z mého pohledu velmi dobře. Vyhýbaly se nám technické problémy i zásadní jezdecké chyby, dokázali jsme zajíždět i se starším vozem konkurenceschopné časy a z toho mám pochopitelně velkou radost. I když mě trochu mrzí, že nám chyběl pouze jeden a půl bodu na vítězství v cupu a stejně tak jeden a půl bodu na druhé místo ve dvoukolkách. Ale svoji třídu jsme vyhráli, takže v závěru sezóny jsem spokojený,“ uvedl Miroslav Číž.

„Letos jsme startovali jen na Barumce a jsem rád, že jsme se s Peugeotem mohli alespoň krátce ukázat. První místo v cupu a druhé v evropských dvoukolkách považuji po delší pauze za dobrý výsledek, ale vůbec jsem netušil, že nás jeden start vynese až na třetí místo v celkovém hodnocení. To mě i Dana upřímně těší. Když to bude možné, určitě se zase někdy společně ukážeme,“  řekl Jaromír Tarabus.

„Odjet na místě spolujezdce celou soutěž byla pro mě nejen velká premiéra, ale také obrovská výzva a zkušenost. Ale s Dominikem Brožem jsme si hned sedli a oba jsme si Vsetín parádně užili. I když nám po penalizaci těsně unikla bedna, byl to skvělý zážitek. Dominik je profík, naučil jsem se hodně věcí, na druhou stranu si on krátce vyzkoušel roli moderátora. Prostě jsme se bavili. Díky moc manželce Emilce, která mě do toho dva měsíce po svatbě pustila, a také všem zúčastněným za tuhle příležitost a originální příběh,“ prohlásil moderátor a sportovní redaktor Radek Mazal.

„Letos jsme odjeli už sedmou sezonu a je znatelné, že početně začíná převládat nová generace Peugeot 208 Rallye 4. Těší mě, že se naše posádky pravidelně umísťují na předních místech v hodnocení vozů s jednou poháněnou nápravou. Důkazem toho je titul mistra České republiky v této kategorii, který pro nás vybojoval David Štefan. A Míra Číž skončil ve dvoukolkách na třetím místě, a to s původní variantou dvěstěosmičky, což je obdivuhodný výkon. Gratuluji všem, děkuji pořadatelům za skvěle připravené podniky a těším sena osmé pokračování našeho cupu,“ doplnil Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Konenčé pořadí: 1.  David Štefan – Ondřej Vichtora, Peugeot 208 Rallye 4 77,5 b., 2. Miroslav Číž – Jiří Kalkus (Jaroslav Novák), Peugeot 208 R2 76, 3. Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát, Peugeot 208 Rallye 4 37,5.

Zdroj: Peugeot Rallye Cup

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.