Hroneš vrazil do stromu a kvůli zranění přijde o premiérový Dakar

Jakub Hroneš z týmu Jakub Hroneš nebude moci kvůli zranění nastoupit do Marocké rallye a přijde tak o možnost kvalifikovat se na lednový Dakar.

Tým Orion-Moto Racing Group plánovall, že na blížící se Marockou rallye vyrazí v sestavě Martin Michek, Milan Engel a nováček Jakub Hroneš. Jneže posledn jmenovaného na poslední možnou chvíli potkalo zranění, kvůli kterému nebude moct nastoupit do povinné marocké kvalifikace.

Hroneš letos absolvoval kompletní evropský šampionát v enduru a startoval také na Šestidenní, si teď po nehodě poranil rameno.

“O uplynulém víkendu jsem odjel poslední závod mistrovství Evropy v Holandsku, kde jsem bohužel měl srážku se stromem a obnovil jsem si zranění ramene. Po konzultaci s panem doktorem, jsme došli k názoru, že start Rallye du Maroc, by pro mě bylo velice riskantní. Tím pádem, když nejedu Maroko, tak nejsem kvalifikovaný na Dakar. Je mi to líto, opravdu jsem se tam těšil. Oomlouvám se týmu, panu Krajčovičovi, fanouškům, kteří mi v tom našem snu věří. Samozřejmě se omlouvám i všem mým sponzorům, kterým jsem opravdu zavázán, že mě dokázali podpořit i v této nelehké době,” dodal Hroneš s tím, že by se rád maximálně připravil na Dakar v roce 2023.

“Je to samozřejmě ztráta. S Jakubem jsme na sto procent počítali nejen pro Dakar 2022, ale vzhledem k jeho věku jsme ho chtěli připravit jako velkou českou naději do dalších ročníků. Do Dakaru je sice ještě času dost, ale nestihne kvalifikaci, která je pro všechny závodníky bez rozdílu povinná,”, vysvětlil manažer týmu Orion - Moto Racing Group Ervín Krajčovič s tím, že pro nováčka je toto načasování pro zranění nejhorší možné.

Tým tak zůstává v původním složení. Oba dva nejlepší čeští závodníci posledního Dakaru, Michek a Engel postupně zahájí přípravu a seznamování s novými KTM 450 RR. “Zatím počítáme se dvěma závodníky. Samozřejmě původní plán byl, že pod stanem budeme mít tři motorkáře. Času na to najít někoho, kdo pojede Dakar a nemusí projít kvalifikací je ještě dost,” dodal Krajčovič.

Prolog Marocké rallye, která je součástí MS v cross-country, začíná ve čtvrtek Jediným českým zástupcem v nejprestižnější třídě RallyGP bude Engel.

Foto: Orion-Moto Racing Group

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.