Nejlepší soutěž sezony. Odehnal si odvezl z Radouňské rallye stříbro

Druhé místo ve třídě A4 i celkově a první pódiové umístění. Vladimír Odehnal ze stáje GT2 Motorsport zažil při Radouňské rallye své dosud nejlepší vystoupení v rámci Českomoravského poháru v rallye.

"Jsem spokojen. Podmínky nebyly snadné, navíc se jelo hodně kilometrů a také byly na programu noční erzety. Na takové soutěži je radost jenom spatřit cíl," pochvaloval si Odehnal svůj výkon.

Že by jezdec startující s Mitsubishi Lancer EVO IX mohl tentokrát dosáhnout ve třídě A4 na lepší než páté místo, které vybojoval při úvodních dvou podnicích, naznačil již páteční program. Ten se skládal ze čtyř nočních rychlostních zkoušek. Odehnal totiž po skončení figuroval na čtvrté pozici celkově a současně na třetí ve třídě A4. Potíže mu nedělaly viditelnost ani únava.

"Myslel jsem si, že to bude horší. Žádnou únavu jsem ale nepociťoval, spát se mi nechtělo. Co se viditelnosti týče, máme na autě skvělá světla, takže se mi s nimi jelo jako ve dne," prozrazuje Odehnal úvod soutěže, během kterého posádky potrápil i déšť.

V sobotu se Odehnalovo vystoupení vyvinulo ještě příznivěji. Jezdec stáje GT2 Motorsport totiž hned na první zkoušce dne vytěžil z technických problémů Petra Zedníka a Daniela Suka. Jejich smůla ho posunula na druhé místo jak v celkové klasifikaci, tak ve třídě A4. Stříbrnou pozici udržel až do cíle, kde na vítězného Martina Šikla ztratil téměř minutu a tři čtvrtě.

V cíli Odehnal cítil, že ztráta mohla být o něco menší. "Na první sobotní erzetu jsme nasadili jako jediní mokré pneumatiky, bylo totiž vlhko. Velká část trasy už ale do té doby oschla, takže ve finále nám to asi trochu uškodilo. Měli jsme ale před sebou velký náskok a současně velkou ztrátu na lídra, takže nebylo kam spěchat," říká.

Odehnal rovněž smekl před výkonem svého spolujezdce. Rozpis mu vůbec poprvé četl zkušený Tomáš Pfajfr. "Bylo vidět, že už má něco odjeto. Vše mezi námi fungovalo tak, jak by mělo. Byl ledově klidný i při krizovkách a já se mohl soustředit jenom na jízdu. Byla to super zkušenost," chválí svého parťáka.

Zatímco Vladimír Odehnal zažil dosud nejlepší vystoupení v sezoně, jeho týmový kolega Jan Sedlák na dvojici čtvrtých míst z úvodních dvou podniků nenavázal. Již v pátek odstoupil kvůli problémům s motorem.

Českomoravský pohár v rallye pokračuje čtvrtým podnikem o víkendu 19.-20. července. Na programu jsou Rallye Železné hory.

Foto: GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.