Vítězný víkend pro Parolin Racing CZ ve Vysokém Mýtě

Třetí podnik letošního ročníku Czech Kart Open ve Vysokém Mýtě byl pro stáj Parolin Racing CZ vítězný. Její jezdec Jiří Bečička dominoval v kategorii OK. Neztratili se ale ani další jezdci stáje Stella Šmůlová, Kirill Shvets a David Bieroš.

O víkendu pokračovala ve Vysokém Mýtě třetím podnikem letošní sezona motokárového seriálu Czech Kart Open. V akci opět nechyběla ani stáj Parolin Racing CZ, která tentokrát vyslala do boje čtyři jezdce. Byli jimi Jiří Bečička, Stella Šmůlová, Kirill Shvets a David Bieroš.

A zejména díky Bečičkovi mohla u týmu panovat po skončení víkendu dobrá nálada. Bečička totiž při svém téměř domácím podniku (bydlí nedaleko Vysokého Mýta) naprosto ovládl kategorii OK. Jeho tažení začalo nejrychlejším časem v měřeném tréninku. Následně přidal vítězství v obou finálových jízdách a zlatou těčkou byl triumf v superfinále.

Dobrý dojem ale zanechali i zbylí jezdci Parolin Racingu CZ. Stella Šmůlová dokončila superfinále kategorie Baby 60 v horní polovině výsledkové listiny. Mezi dvaceti čtyřmi účastníky projela cílem jako dvanáctá. Později sice obdržela penalizaci pěti sekund za spadlý nárazník a propadla se na 15. pozici, i tak ale mohla být se svým výkonem spokojena. V rámci hodnocení Mistrovství České republiky skončila osmá.

Kirill Shvets pokračoval v kategorii Mini 60 ve sběru zkušeností a ukořistil umístění v elitní desítce. Zatímco celkově obsadil ve finále osmou příčku, v rámci hodnocení Mistrovství České republiky z toho byla ještě o něco lepší pozice – sedmá.

Další působivý výkon předvedl účastník kategorie ROK GP David Bieroš, který s motokárovým závoděním začal teprve nedávno. Ve Vysokém Mýtě zazářil zejména ve druhé finálové jízdě, ve které skončil čtvrtý. Jelikož ale první finálovou jízdu nedokončil kvůli technickému problému, musel v superfinále startovat jako desátý. Podařilo se mu ale posunout dopředu a nakonec bral osmou pozici.

David Bieroš skončil v kategorii ROK GP mezi nejlepšími deseti. Foto: Parolin Racing CZ

Paločkův úspěch v Itálii

Kromě Vysokého Mýta bylo o víkendu pro Parolin Racing CZ sledovaným místem také italské Sarno. Tam vrcholil letošní ročník prestižního seriálu WSK Euro Series. V něm v kategorii Mini nastoupil za stáj Babyrace Driver Academy Oliver Paločko, někdejší svěřenec jezdeckého kouče Parolin Racingu CZ Michaela Vorby.

Při posledním podniku sezony se Oliver probojoval až do finále a v něm skončil šestnáctý. V konečném pořadí šampionátu obsadil se 16 body 27. příčku. Za zmínku stojí i skutečnost, že z devíti Čechů v letošním ročníku WSK Euro Series bodovali v rámci kategorie Mini pouze dva a Oliver byl jedním z nich.

Úvodní foto: Parolin Racing CZ

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.