Víkendový přehled: Zlatou přilbu vyhrál Bewley před Milíkem, Kiss se stal mistrem Evropy v závodech tahačů

Ve víkendovém přehledu pro vás sledujeme nejdůležitější motoristické podniky, které jsou na programu během posledního zářijového víkendu.

Sobota 24. října

MS superbiků (Barcelona)

První závod Supersport 300


Závod třídy Supersport 300 se rozhodoval až v poslední zatáčce. V ní Juta Okaja zdolal Álvara Díaze a dojel si pro vítězství. Španěl sice musel před domácím publikem skousnout porážku a druhé místo, i přesto se ale výrazně přiblížil k titulu. Ve zbývajících třech letošních závodech totiž bude k mání už jen 75 bodů a Díaz má nyní už šedesátibodový náskok před Marcem Garcíou a dvaašedesátibodový náskok před Victorem Steemanem. Teoreticky tak může Díaz slavit titul už v neděli. Stupně vítězů zkompletoval třetí Julio García González.

Victor Steeman sice startoval do závodu z pole position, v závodě si ale musel odpykat penalizaci dlouhého kola za příliš pomalou jízdu ve druhém tréninku. Kvůli tomu obsadil až osmou pozici. Díazův nejbližší pronásledovatel v šampionátu Marc García dojel až na nebodovaném 18. místě.

U stáje Accolade Smrž Racing důvod k radosti nebyl. Zatímco Yeray Saíz Márquez byl klasifikován až jako dvacátý druhý, José Luis Pérez Gonzáles po pádu nedojel.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod Superbike

Po havárii při závěrečném závodě v Magny-Cours si Álvaro Bautista spravil v úvodním domácím závodě chuť. Jezdec Ducati sice startoval až jako pátý, už v první zatáčce se ale dostal do čela. Původně se sice zdálo, že by ho mohl na cestě za triumfem ohrozit Toprak Razgatlioglu, ten ale později ztratil dech a Bautista tak triumfoval stylem start-cíl.

Díky triumfu navýšil Španěl svůj náskok v čele průběžného pořadí na 44 bodů před druhým Razgatliogluem. Turek nakonec obsadil až páté místo. Spolu s Bautistou stáli na stupních vítězů druhý Jonathan Rea a třetí Garrett Gerloff. Pro Američana šlo o první pódium po roční pauze.

Českým barvám zatím štěstí moc nepřeje. Za česko-japonský tým MIE Racing Honda nakonec startuje jen Leandro Mercado, neboť jeho parťákovi Hafizhu Syahrinovi nebyl povolen start kvůli infekci v horních cestách dýchacích. V prvním závodě dojel Mercado osmnáctý. Jeho týmový kolega Oliver König obsadil 19. příčku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

První závod Supersport


Dominique Aegerter už zase jede v supersportech na vítězné vlně. Po triumfu ve druhém závodě v Magny-Cours totiž opanoval i ten první barcelonský. Jeho největší soupeř v boji o titul Lorenzo Baldassarri dojel hned za ním na druhé pozici. Třetí skončil Can Öncü a čtvrtý Federico Caricasulo, který v úvodu vedl.

Ondřej Vostatek nebodoval. Do cíle dojel jako dvacátý čtvrtý.

Závod byl ve druhém kole přerušen červenou vlajkou. Mohla za to nehoda Pétera Sebestyéna, po které bylo třeba uklidit motocykl a uniklé kapaliny.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ADAC GT Masters (Sachsenring)

První závod

První závod na Sachsenringu skončil třetím letošním triumfem Fabiana Schillera a Julese Gounona. Dvojice se díky němu posunula na třetí pozici v průběžném pořadí. O svém sobotním triumfu rozhodla v podstatě hned v úvodu poté, co byl z pole position startující Raffaele Marciello široký.

Marciello a jeho parťák Daniel Juncadella nakonec dojeli do cíle na druhé pozici. Marciella mohla těšit skutečnost, že navýšil své vedení v průběžném pořadí na 22 bodů před posádkou Christian Engelhart - Ayhancan Güven. Německo-turecká dvojice měla defekt a nakonec obsadila až pátou pozici.

Na stupně vítězů vystoupali také Kim-Luis Schramm a Dennis Marschall. Ti dojeli na třetí pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

DTM (Red Bull Ring)

První závod


Nick Cassidy vyhrál svůj druhý závod v DTM za sebou. Novozélanďan vedl od startu do cíle a na cestě za triumfem ho nezastavilo ani 25kilové závaží, které na svém Ferrari vezl. Na druhém místě skončil René Rast a na třetím Mirko Bortolotti. Původně to byl přitom Bortolotti, kdo sahal po stříbru. Ital se ale propadl za Rasta během zastávek v boxech, kdy měli jeho mechanici potíže s utažením levého předního kola.

Úspěchem neskončil závod pro lídra šampionátu Sheldona van der Lindeho. Jihoafričan obsadil totiž první nebodované 11. místo. Celkově už tak vede jenom o 13 bodů před Rastem a o 20 před Bortolottim.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

TCR Europe (Monza)

První závod

Mokrý závod v Monze skončil prvním letošním vítězstvím pro Johna Filippiho. Českým fanouškům ovšem udělal největší radost Jáchym Galáš. Ten totiž dorazil do cíle jako druhý a po vítězství ve Spa-Francorchamps si připsal druhé letošní pódium. Na stupně vítězů vystoupal také třetí Mike Halder.

Vedoucí muž šampionátu Franco Girolami dorazil do cíle až na dvanáctém místě. Toho využil Josh Files. Brit skončil pátý a Girolamiho vedení snížil na 62 bodů.

Druhý český jezdec Václav Janík, který zaskauje za zraněného Maťa Homolu, obsadil 20. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Euroformule Open (Monza)

První závod

Mokrý závod suverénně ovládl Vladislav Lomko před Frederickem Lubinem a Christianem Mansellem. Australan díky bronzovému výsledku stáhl náskok Olivera Götheho v čele průběžného pořadí na 84 bodů. Göthe totiž během závodu skončil po hodinách ve štěrku a byl klasifikován jako šestý. Český jezdec Vladimír Netušil dojel se ztrátou dvou kol na sedmé pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ME tahačů (Le Mans)

První závod

Norbert Kiss si i z Le Mans oveze minimálně jedno vítězství. Maďar totiž ovládl úvodní jízdu. Druhý dojel Sascha Lenz a třetí Antonio Albacete. Adam Lacko obsadil pátou pozici a Téo Calvet sedmou. V Promoter´s Cupu skončil Francouz na druhé pozici. Porazil ho totiž celkově šestý Jamie Anderson a stáhl tak jeho celkové vedení.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod


Druhý závod přinesl Buggyře důvod k radosti. Pro své první vítězství v sezoně si totiž dojel Téo Calvet. Francouz startoval díky obrácenému startovnímu roštu jako druhý, před Andrého Kursima se ale dokázal posunout už v první zatáčce. Ve zbytku závodu na něj sice dotírali Jamie Anderson s Norbertem Kissem, recept na něj ale nenašli. Zatímco druhý skončil Kiss, Anderson dojel na třetím místě. Maďar bude mít už v neděli reálnou šanci zajistit si titul.

Adam Lacko zopakoval páté místo z prvního závodu. Během druhé jízdy měl kolizi s Antoniem Albacetem, po které Španěl odstoupil. Komisaři se rozhodli nikoho netrestat.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

International GT Open (Monza)

První závod


Mokrý závod International GT Open přinesl řadu incidentů, výjezdů zpomalovacího vozu a nakonec i předčasný konec. Z vítězství se radovala posádka Klaus Bachler a Riccardo Cazzaniga. Druhé místo brala posádka Florian Scholze - Alain Valente a třetí skončili Roman Ziemian s Axcilem Jefferiesem.

Pro lídry šampionátu šlo o komplikovaný závod. Zatímco Kevina Gilardoniho poslal do hodin Moritz Kranz, Glenn van Berlo se připletl do incidentu, který způsobil červené vlajky. Dvojice nakonec obsadila sedmé místo. V šampiontátu ale stále vede s náskokem dvou bodů před dvojicí Benjamin Hites a Leonardo Pulcini.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

IDM (Hockenheimring)

První závod Supersport 300

Předposlední závod letošní sezony vyhrál Dirk Geiger. Neméně důležité bylo ale rovněž druhé místo Marvina Siebdratha a třetí příčka Lea Rammerstorfera. Siebdrath tak stáhl Rammerstorferův náskok v průběžném pořadí na tři body. O novém šampionovi se proto rozhodne až v neděli.

Celý závodní víkend na Hockenheimringu je zastíněn tragickou událostí. V pátečním volném tréninku třídy Superbike totiž po pádu zahynul Leon Langstädtler.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Sprint sajdkár

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


ADAC GT4 Germany (Sachsenring)

První závod

Mike David Ortmann a Hugo Sasse zvítězili a posunuli se do celkového vedení. Druzí skončili Julian Hanses s Williamem Tregurthou. Na třetím místě dojela posádka Jan Philipp Springob - Robin Falkenbach.

Český tým RTR projects se musel poprat s nečekanou výzvou. Matěj Pavlíček totiž musel z vážných rodinných důvodů ze Sachsenringu odcestovat a po boku Josefa Knoppa ho tím pádem nahradil Reinhard Kofler, zkušený jezdec s vozy KTM. V prvním závodě dvojice do cíle nedojela.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Britský superbikový šampionát (Oulton Park)

První závod

Úvodní závod showdownu vyhrál Bradley Ray před Tommym Bridewellem a Leonem Haslamem. Nejbližším pronásledovatelům Raye v průběžném pořadí se nedařilo. Tarran Mackenzie i Jason O´Halloran totiž po havárii nedojeli. O´Halloran šel k zemi po kolizi s Peterem Hickmanem, který byl za incident diskvalifikován ze čtvrté pozice.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS ve flat tracku (Pardubice)

Podnik flat trackového MS v Pardubicích přinesl vůbec první stupně vítězů českého závodníka v tomto šampionátu. Na druhém místě totiž dorazil do cíle Ervín Krajčovič, který nestačil pouze na vítězného Daniele Moschiniho. Třetí pozici obsadil Sébastien Jeanpierre. Ondřej Svědík skončil desátý a Jiří Kraus čtrnáctý.

Neděle 25. září

MS silničních motocyklů (Motegi)

Závod Moto3

Izan Guevara udělal v Moto3 další důležitý krok za titulem. Týden po vítězství v Aragónu totiž Španěl vyhrál i Velkou cenu Japonska a navýšil tak celkové vedení. Na stupně vítězů ho doprovodili druhý Dennis Foggia a také domácí Ajumu Sasaki, který skončil třetí. Foggia a Sasaki dlouho bojovali s Guevarou o vítězství, v závěru se jim ale vzdálil.

Součástí elitní skupiny byl téměř celý závod i Jaume Masiá. Čtyři kola před koncem ale skončil závod pro jezdce stáje Red Bull KTM Ajo havárií.

Druhý muž průběžného pořadí a současně týmový kolega Izana Guevary u stáje Aspar Sergio García jezdil během závodu vzdálen od vedoucí skupiny. Nakonec projel cílem jako čtvrtý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Závod Moto2

Zatímco v Moto3 se musel Ajumu Sasaki nakonec spokojit se třetí pozicí, v Moto2 už se japonští fanoušci z vítězství domácího závodníka radovat mohli. Na nejvyšší stupeň totiž vystoupal Aj Ogura. Za jezdcem stáje Honda Team Asia dojel na druhé pozici Augusto Fernández. Tento výsledek znamená, že Ogura nyní ztrácí na Fernándeze, který celkově vede, pouhé dva body. Na stupně vítězů se podíval také třetí Alonso López.

Filip Salač své šesté místo, které vybojoval v mokré kvalifikaci, neudržel. Na body se ale jezdec Gresini i přesto vrátil. Obsadil totiž 10. pozici.

V úvodu jezdili na prvních dvou příčkách Arón Canet s Fermínem Aldeguerem. Nakonec ale oba skončili na zemi. Canet zkoušel po první havárii pokračovat, nakonec ale spadl i podruhé a to již pro něj znamenalo odstoupení. Po havárii do cíle nedojel mimo jiné ani Celestino Vietti.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Závod MotoGP

Velká cena Japonska skončila už šestým triumfem za sebou pro značku Ducati. Prvního letošního vítězství se totiž konečně dočkal Jack Miller. Na druhém místě skončil Brad Binder a na třetím Jorge Martín.

Marc Márquez se po zisku pole position v mokré kvalifikaci brzy začal propadat. Nakonec projel cílem jako čtvrtý.

Fabio Quartararo mohl být spokojen. Tovární jezdec Yamahy sice dojel až osmý, jeho dva nejbližší pronásledovatelé v průběžném pořadí Francesco Bagnaia a Aleix Espargaró ovšem nebodovali. Zatímco Bagnaia upadl v posledním kole při souboji právě s Quartararem, Espargaró měl technické potíže a po zaváděcím kole měnil motorku. Do cíle dojel až jako šestnáctý. Quartararo tak navýšil své celkové vedení na 18 bodů před Bagnaiou a na 25 před Espargarem.

Divoké karty neměly šťastný den. Testovací jezdec Suzuki Takuja Cuda odstoupil poté, co mu začal hořet motocykl. Šachovnicovou vlajku neviděl ani Tecuta Nagašima z Hondy.

Cal Crutchlow zvládl bodovat i ve svém druhém závodě po návratu. Skončil patnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS superbiků (Barcelona)

Superpole závod Superbike

Álvaro Bautista kraloval i v superpole závodě. Za ním dojeli jezdci továrního týmu Kawasaki. Druhý skončil Jonathan Rea třetí Alex Lowes.

Úřadujícímu šampionovi Toprakovi Razgatliogluovi to do nejlepší trojice opět nevyšlo. Turek projel cílem na čtvrté pozici.

Leandro Mercado z česko-japonské stáje MIE Racing Honda bral 19. místo. Oliver König skončil pouze o jednu pozici za ním, tedy na 20. příčce.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod Supersport

Stejně jako Álvaro Bautista ovládl v Barceloně superbiky, tak Dominique Aegerter kraloval supersportům. Švýcar totiž triumfoval i ve druhém závodě víkendu. Jeho naděje na výhru nezničil ani špatný start nebo výlet mimo trať v první zatáčce 12. kola. Pro Švýcara se jednalo o 12. triumf v sezoně. To znamená, že vyrovnal rekord Andrey Locatelliho z roku 2020.

Spolu s Aegerterem vystoupali na stupně vítězů také druhý Can Öncü a třetí Stefano Manzi. Cílem sice projel Manzi před Öncüem, Ital byl ale potrestán ztrátou jedné pozice za překračování traťových limitů. Lorenzo Baldassarri dojel čtvrtý a jeho ztráta na Dominiqua Aegerterta v celkovém pořadí narostla na 36 bodů.

Ondřej Vostatek odešel i z nedělního závodu s prázdnou. Český jezdec tentokrát obsadil 18. příčku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Superbike

Ani v závěrečném závodě víkendu nenašel Álvaro Bautista přemožitele. Ducati se navíc mohla radovat hned z dvojitého triumfu. Na stříbrné příčce totiž dorazil do cíle Bautistův týmový kolega Michael Ruben Rinaldi. Alespoň jeden pohár si nakonec odveze z Barcelony i Toprak Razgatlioglu. Úřadující mistr světa totiž dojel na třetím místě. Turkovi pomohla k bronzu i chyba Jonathana Rey. Šestinásobný šampion vycestoval z dráhy a kvůli tomu nedojel na lepším než čtvrtém místě.

Jezdec česko-japonské stáje MIE Racing Honda Leandro Mercado a Oliver König opět nebodovali. Zatímco Argentinec byl klasifikován jako sedmnáctý, český reprezentant dojel na 18. pozici.

Do závěrečných čtyř podniků vstupuje Bautista s náskokem 59 bodů před Razgatliogluem. Třetí Rea ztrácí 67 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Supersport 300

Tradičně vyrovnaný závod třídy Supersport 300 vyhrál Victor Steeman před Hugem de Cancellisem a Mirkem Gennaiem. Ital dojel původně druhý, kvůli překračování traťových limitů ale ztratil jednu příčku.

Lídr šampionátu Álvaro Díaz dorazil do cíle na čtvrté pozici. Španěl sice ještě titul nemá, do posledního podniku ale půjde s náskokem 50 bodů před Victorem Steemanem. To znamená, že k zisku titulu mu stačí v posledních dvou závodech získat jediný bod.

Vysoko dojel jezdec týmu Jakuba Smrže José Luis Pérez Gonzáles. Španěl obsadil pátou pozici. Gonzálesův týmový kolega Yeray Saíz Márquez byl klasifikován jako dvacátý devátý. Původně projel cílem na 28. pozici, i on ale ztratil jednu příčku kvůli nedodržování traťových limitů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

IDM (Hockenheimring)

První závod Superbike

Už jistý šampion Markus Reiterberger přidal na úvod závěrečného podniku další triumf. Ten se stejně jako jeho soupeři musel vypořádat s mokrou dráhou, která během závodu osychala. Na stupně vítězů vystoupali také druhý Dominik Vincon se třetím Kamilem Krzemienem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod Supersport

Vítězem se stal Melvin van der Voort před Lucou de Vleeschauwerem a Severinem Bingisserem. Van der Voort sice zvítězil, přesto ale projel cílem až jako druhý. Na prvním místě totiž projel pod šachovnicovou vlajkou Milan Merckelbagh. Ten ale během závodu dostal penalizaci průjezdu boxy za ulitý start a jelikož si této zprávy nevšiml, byl diskvalifikován. De Vleeschauwer zase skončil na stříbrné příčce i navzdory penalizaci dlouhého kola, kterou dostal za to, že jeho mechanici pracovali na motorce ještě tři minuty před startem.

Již jistý šampion Max Enderlein do závodu nenastoupil.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod Supersport 300

Závěrečný závod sezony sice patřil Walidu Khanovi, největší radost měl ale v cíli Marvin Siebdrath. Ten totiž skončil druhý a přeskočil v průběžném pořadí Lea Rammerstorfera, který se musel spokojit se čtvrtou pozicí. Siebdrath se tak stal novým šampionem.

Na třetím místě dokončil poslední závod Dirk Geiger.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Závod sajdkár

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


Druhý závod Superbike

Poslední závod superbikové sezony IDM patřil Florianu Altovi. Šampion Markus Reiterberger se s ročníkem rozloučil druhou pozicí. Luca Grünwald dojel třetí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Supersport

Melvin van der Voort ovládl i závěrečný závod sezony. Druhý skončil Twan Smits a třetí Milan Merckelbagh, kterého v první jízdě připravila o výhru diskvalifikace. Šampion Max Enderlein si připsal čtvrté místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


Euroformule Open (Monza)

Druhý závod

V nedělním závodě triumfoval Josh Mason před Vladem Lomkem a Alexem Garciou. Nedařilo se hlavním protagonistům boje o titul. Lídr šampionátu Oliver Göthe měl totiž na startu technické problémy. Místo pole position tak startoval z boxů a navíc se ztrátou jednoho kola. Nakonec obsadil šesté místo. Jeho nejbližší pronásledovatel Christian Mansell ale po havárii vůbec nedojel. Český jezdec Vladimír Netušil se během závodu jednou ocitl v hodinách a skončil na sedmé příčce.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Třetí závod

Vlad Lomko navázal ve třetím závodě na triumf z první jízdy. Těsně za ním dojeli druhý Josh Mason se třetím Frederickem Lubinem. Oliver Göthe opět nezažil dobrý závod. Poté, co ho poslal do hodin Francesco Simonazzi, totiž dojel jako šestý. Pak byl ale Simonazzi penalizován a Göthe se posunul na pátou pozici. Christian Mansell opět do cíle nedojel a Lomko ho tak v průběžném pořadí sesadil ze druhé pozice. Vladimír Netušil skončil šestý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

European Le Mans Series (Spa-Francorchamps)

Závod

U stáje United Autosports opět potvrdili, že je pro ně Spa-Francorchamps tratí zaslíbenou. Britská ekipa totiž získala již své čtvrté vítězství na této trati za posledních pět let. Tento víkend se jí to podařilo s posádkou Tom Gamble, Philip Hanson a Duncan Tappy.

Na druhém místě dojela posádka stáje Inter Europol Competition ve složení Pietro Fittipaldi, David Heinemeier Hansson a Fabio Scherer. Nejlepší tým letošního ročníku Prema tentokrát nastoupil s obměněnou sestavou. Louise Delétraze s Ferdinandem Habsburem nyní nedoplnil Lorenzo Colombo, ale Juan Manuel Correa. Společně obsadili třetí místo. Delétraz a Habsburg zůstávají na špici průběžného pořadí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

TCR Europe (Monza)

Druhý závod


Rozhodnutí v boji o titul letošního šampiona TCR Europe je na spadnutí. Nedělní závod totiž vyhrál Franco Girolami. Argentinec totiž v závodě, který byl předčasně ukončen v předposledním kole po havárii Paola Roccy, zvítězil. Před posledním podnikem v Barceloně, kde bude ve hře už jen 96 bodů, tak vede už s náskokem 89 bodů před Joshem Filesem.

Na druhém místě dojel při nedělním závodě Klim Gavrilov. Třetí původně skončil Nicola Baldan, pak ale dostal pětisekundový trest za to, že získal pozici díky výjezdu mimo trať a propadl se na čtvrtou pozici. Na třetí místo se díky tomu posunul Sergio López.

Jáchymu Galášovi se na sobotní pódium navázat nepodařilo. Přesto ale body získal. Skončil totiž na 13. místě. Jeho týmový kolega Václav Janík byl klasifikován jako devatenáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ADAC GT Masters (Sachsenring)

Druhý závod


V neděli byli nejlepší Marvin Dienst a Jan Marschalkowski. Raffaele Marciello s Danielem Juncadellou hodně těžili z technických potížích soupeřů a zopakovali druhé místo ze soboty. Marciello se tak opět přiblížil k titulu, zvláště když Ayhancan Güven s Christianem Engelhartem nedojeli po kolizi. Bronz získala posádka ve složení Maximilian Paul a Marco Mapelli. Vítězové prvního závodu Fabian Schiller a Jules Gounon tentokrát nedojeli kvůli technickým potížím.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Extreme E (Copper X-Prix)

 V chilské Antofagastě dojeli do cíle jako první jezdci McLarenu Tanner Foust a Emma Gilmourová. Posádka ale později dostala penalizaci za dvě sražené vlajky a nakonec se propadla až na pátou pozici. Z vítězství se tak radovali Cristina Gutiérrezová a Sébastien Loeb ze stáje Lewise Hamiltona s názvem X44.

O stupně vítězů nepřišli po penalizaci pouze u McLarenu, ale také u stáje Chipa Ganassiho. Kyle LeDuc a Sara Pricová totiž dostali trest za minutí průjezdního bodu a místo třetí pozice tak skončili na čtvrté příčce. Bronzová pozice připadla týmu Cupra a Násiru al-Attíjovi s Klarou Anderssonovou. Švédka původně neměla vůbec startovat, poté ale nahradila Juttu Kleinschmidtovou, která si při tréninku poranila záda po jednom z dopadů.

Dvojice z týmu Nica Rosberga Mikhaela Ählin-Kottulinská a Johan Kristoffersson se sice kvalifikovala do finále z prvního místa, kvůli potížím se softwarem ale do finále nenastoupili.

O šampionech se tak rozhodne až při posledním podniku v uruguajském Punta del Este, kde se pojede v listopadu. Velmi blízko jsou k titulu Ählin-Kottulinská s Kristofferssonem. Švédský tandem má náskok 17 bodů před Loebem a Gutiérrezovou. Matematickou šanci stále mají také Pricová s LeDucem a Laia Sanzová s Carlosem Sainzem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

DTM (Red Bull Ring)

Druhý závod


V neděli se závodníci museli poprat s osychající tratí. Nejlépe se s ní vypořádal Thomas Preining. Rakušan tak získal před domácím publikem už své třetí prvenství v DTM. Preining se k triumfu propracoval až po startu ze sedmého místa. O vedení nepřišel ani po příliš dlouhé zastávce v boxech.

Spolu s Preiningem získali pódiové pozice druhý Luca Stolz a třetí Maro Engel. Poslední jmenovaný byl jedním z pilotů, kterým se vyplatilo v závěru přezout na suché pneumatiky.

Opět se nedařilo Sheldonu van der Lindemu. Jihoafričan startoval po devítimístné penalizaci za opakované překračování traťových limitů v sobotním závodě až jako patnáctý. Do cíle dojel na 12. pozici.

Nejbližším pronásledovatelem Van der Lindeho v průběžném pořadí je nyní Lucas Auer. Rakušan byl dalším, kterému v závěru pomohly suché pneumatiky a dojel na šestém místě. Celkově tak přeskočil Reného Rasta s Mirkem Bortolottim, ačkoli i Bortolotti bodoval. Díky suchým gumám dojel devátý. Rast naopak zůstal na mokrých a toto rozhodnutí mu přineslo pouze 11. příčku. Zatímco Rast se celkově propadl na třetí pozici, Bortolotti dokonce na pátou. Přeskočil ho totiž i Thomas Preining.

Před posledním podnikem na Hockenheimringu tak vede Sheldon van der Linde o 11 bodů před Lucasem Auerem, o 13 před Reném Rastem, o 14 před Thomasem Preiningem a o 18 před Mirkem Bortolottim. Během posledního víkendu bude ale ve hře až 58 bodů. To znamená, že matematickou naději pořád mají také Luca Stolz (-28 bodů), Nico Müller (-39 bodů), Dennis Olsen (-42 bodů), Kelvin van der Linde (-50 bodů) a Maximilian Götz (-50 bodů).

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ME tahačů (Le Mans)

Třetí závod

Třetí závod víkendu definitivně rozhodl. Norbert Kiss si totiž po dalším vítězství zajistil svůj čtvrtý titul mistra Evropy. Druhý dojel Jochen Hahn, který v úvodu vedl. Třetí skončil Jamie Anderson. Brit současně vyhrál klasifikaci Promoter´s Cupu.

Za Andersonem dojel do cíle na čtvrté pozici Adam Lacko. Jezdec Buggyry nechal za svými zády pátého Saschu Lenze. Právě s Němcem bojuje Lacko o celkovou třetí pozici.

Téo Calvet dojel po vítězství ve druhém závodě sedmý celkově a na současně na druhé pozici v Promoter´s Cupu.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Čtvrtý závod

Podobně jako ve druhém závodě těžil i v závěrečné čtvrté jízdě jezdci z obráceného startovního roštu. Pro triumf si dojel Shane Brereton, který současně ovládl klasifikaci Promoter´s Cupu. Téo Calvet se vrátil na stupně vítězů a po vítězství ve druhém závodě tentokrát bral stříbro. Třetí skončil Sascha Lenz.

Téo Calvet sice v Promoter´s Cupu nezvítězil, přesto ale pokořil svého hlavního rivala v boji o celkové vítězství v této klasifikaci. Jamie Anderson původně projel cílem jako šestý, za kontakt s Adamem Lackem byl ale potrestán pádem o jedno místo a nakonec tak obsadil sedmou příčku. Právě Lacko se díky jeho trestu posunul na místo šesté.

Čerstvý šampion Norbert Kiss dojel čtvrtý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

International GT Open (Monza)

Druhý závod

Nedělní závod v Monze pořádně zdramatizoval boj o titul. Zvítězili totiž Nick Moss s Joem Osbornem před posádkami Benja Hites - Leonardo Pulcini a Sébastien Baud - Steve Jans. Kevin Gilardoni s Glennem van Berlem navíc nedojeli kvůli technickým potížím.

Tyto výsledky znamenají, že se před posledním podnikem v Barceloně ujali celkového vedení Hites s Pulcinim. Van Berlo s Gilardonim spadli na třetí místo a na lídry ztrácejí deset bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Britský superbikový šampionát (Oulton Park)

Druhý závod

Druhý závod skončil vítězstvím Leeho Jacksona před Tommym Bridewellem. Třetí dojel Bradley Ray. Jackson se díky vítězství posunul na druhé místo v průběžném pořadí. Bridewell během závodu dostal penalizaci průjezd boxy za to, že po kolizi s ním šel k zemi Jason O´Halloran. Pomohly mu ale dvě červené vlajky.

Do cíle nedojel ani Tarran Mackenzie. Právě on se postaral o první zastavení závodu. Po svém pádu byl odvezen do nemocnice s podezřením na zlomenou stehenní kost. Později se přerušovalo také kvůli incidentu Roryho Skinnera, Kyla Ryda a Christiana Iddona. I pro tuto trojici znamenala kolize konec víkendu. Zatímco Skinner si stěžoval na bolest břicha, Iddon krátce upadl do bezvědomí a zlomil si ruku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Třetí závod

Na závěr víkendu získal své první vítězství v sezoně Tommy Bridewell. Těsně za ním dojeli do cíle Glenn Irwin, Lee Jackson a Danny Buchan.

Bradley Ray obsadil pátou pozici. Do předposledního podniku sezony v Donington Parku půjde s náskokem 40 bodů před druhým Tommym Bridewellem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

FIA e-TCR (Sachsenring)
 
Superfinále

Vítězem podniku se sice stal Tom Blomqvist, titul ale slaví Adrien Tambay. Francouz nasbíral na Sachsenringu stejný počet bodů jako jeho kolega od Cupry Blomqvist, Brit ale vyhrál díky zajetí nejrychlejšího času víkendu.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ME v autokrosu (Maggiora)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Zlatá přilba (Pardubice)

74. ročník pardubické Zlaté přilby přinesl první vítězství v tomto závodě Britovi Danu Bewleymu. Na stupně vítězů se dostaly i české barvy. Druhý totiž dojel Václav Milík a třetí Rasmus Jensen.

ADAC GT4 Germany (Sachsenring)

Druhý závod

Mike David Ortmann a Hugo Saase vyhráli i druhý závod. Ben Dörr a Romain Leroux obsadili druhé místo. Třetí skončila posádka Phil Dörr - Indy Dontje.

Radost mohli mít u stáje RTR projects. Český tým totiž zakončil víkend bodovaným výsledkem. Reinhard Kofler s Josefem Knoppem totiž obsadili 13. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

BTCC (Silverstone)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Motokros národů (RedBud)

Výsledky ZDE

NASCAR Cup Series (Texas Motor Speedway)

Závod

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Foto: Dan Bewley via Facebook

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.