V nejlepší kondici a připraven na déšť. Poláka čeká předposlední dějství Alpe Adrie

Stanislav Polák se po téměř dvou měsících vrací do sedla své Yamahy R1 a v chorvatském Grobniku se zúčastní předposledního podniku letošní sezony seriálu Alpe Adria. Na jezdce stáje GT2 Motorsport a jeho soupeře ve třídě Superbike nejspíše čekají mokré podmínky.

Téměř dva měsíce sice Polák nezávodil, to ale rozhodně neznamená, že by by vypadl z formy. Během přestávky totiž vůbec nezahálel.

"Intenzivně jsem se připravoval. Hodně jezdím na kole a musím říct, že díky tomu jsem v daleko lepší fyzické kondici. Už při posledních závodech na Slovakiaringu to bylo znát. Teď bych řekl, že jsem na tom dokonce ještě lépe. V lepší formě jsem snad ještě nikdy nebyl," říká ke své přípravě.

V Grobniku už si Polák letos zazávodil. Alpe Adria sem totiž zavítala již na konci června. Tehdy jezdec GT2 Motorsportu obsadil deváté, respektive osmé místo. Na cestě za těmito výsledky se musel vypořádat mimo jiné s vysokými teplotami. Tentokrát ale nejspíše bude čelit úplně jiným podmínkám.

"Uvidíme, jak to bude s počasím. Podle předpovědi mají přijít nějaké bouřky. Mně ale voda nevadí, i když je pravda, že v Grobniku jsem na ní ještě nejel. Nevím tedy, jak by to tam fungovalo s přilnavostí a tak dále. Mokré závody mám ale rád," nevyvádí Poláka hrozba nepříznivého počasí z míry.

Při červnových chorvatských závodech se Polák musel obejít bez signalizační cedule, kterou zapomněl doma. To se mu vymstilo v prvním závodě víkendu. Neměl totiž informace o tom, že se k němu přibližuje soupeř. Tím pádem zvolnil a nakonec a propadl se z osmé pozice na devátou. Pro tento víkend si tedy vzal ponaučení.

"Ceduli budeme mít a budeme připraveni. S tím už problém nebude," ujišťuje Polák.

Víkendové klání v Grobniku bude předposledním podnikem letošní sezony. Poté se uskuteční již jen závody na Masarykově okruhu v Brně, které se pojedou o víkendu 30. září - 2. října jako součást Velké ceny Bohumila Staši.

Foto: GT2 Motorsport, Alpe Adria

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.