Šuba bude bojovat na slovinském "tankodromu". Zkusí navázat na bronz z Polska

Jezdec stáje GT2 Motorsport Ladislav Šuba si o víkendu zazávodí ve Slovinsku. Zde ho čeká druhý letošní start v seriálu FIA International Hill Climb Cup. Při podniku GHD Gorjanci se bude snažit napodobit svůj výsledek z květnového podniku v Polsku, kde získal ve skupině 1 třetí příčku.

Šuba si ovšem uvědomuje, že ho nečeká jednoduchý úkol: "Ta trať je hodně křivá a zdevastovaná. V podstatě se dá říct, že je to takový tankodrom. Od spousty jezdců, kteří tu už jeli například pětkrát, vím, že jim tu téměř vždy něco upadlo. Bude tedy úspěchem vůbec dojet," očekává šternberský závodník.

Poprat se Šuba bude muset rovněž i se svou nezkušeností. V podniku GHD Gorjanci totiž ještě nikdy nestartoval.

"Trať jsem se zatím učil pouze z internetu. Zejména jsem sledoval onboard záběry a snažil se z nich co nejvíce pochytit," říká ke své přípravě.

Start ve Slovinsku bude pro Šubu prvním z dvojice červencových vystoupení. Týden po podniku GHD Gorjanci totiž bude se svým BMW M3 bojovat o body ve Vrbně pod Pradědem. Zde se totiž uskuteční podnik Vrbenský vrch, který bude součástí republikového mistrovství. V něm se Šuba nachází na třetí příčce skupiny 1.

Foto: GT2 Motorsport

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.