Rybníčkova nadvláda ve skupině 2 pokračovala i v Ústí. Průběžné pořadí už vede

Ani při podniku Ústecká 21 nebyla zastavena vítězná šňůra Marka Rybníčka ve skupině 2. Jezdec stáje Liqui Moly Racing vystoupal v této klasifikaci na nejvyšší stupeň po obou závodech. Rovněž se ujal vedení v šampionátu.

Pět závodů v mistrovství republiky, pět vítězství ve skupině 2. Touto bilancí se letos zatím může pochlubit Marek Rybníček. Vrchař z Náměště nad Oslavou totiž nenašel přemožitele ani při podniku Ústecká 21 a vystoupal na nejvyšší stupeň jak po sobotním, tak po nedělním klání. Dařilo se mu i v hodnocení kategorie 1, kde v sobotu skončil druhý a v neděli vyhrál. V absolutním pořadí mistrovství republiky si připsal sedmou, respektive pátou příčku.

Před víkendem přitom Rybníček neočekával, že bude trať v Ústí nad Orlicí jeho vozu KTM X-Bow GTX zrovna dvakrát svědčit: "Tato trať je hodně technická a vždy vyhovovala spíše vozům s pohonem 4x4," vysvětluje.

Později se navíc na cestě za dalšími triumfy objevila ještě jiná překážka: Měli jsme problém při nastavování rychlostních stupňů. Občas jsem proto neměl jistotu, že mi auto řadí tak, jak bych potřeboval," říká.

I s těmito potížemi si ale nakonec zvládl poradit a také vystoupení na Ústecké 21 pro něj skončilo úspěchem. V cíli Rybníčka sice mrzelo, že kvůli zmíněných těžkostem s řazením nemohl napodobit své časy ze sobotní tréninkové jízdy, jinak u něj ovšem panovala spokojenost. Neusíná však na vavřínech. "Vždy je co zlepšovat," upozorňuje.

Dobrá umístění ve skupině 2 a kategorii 1 ale nebyly tím jediným, co mohlo Rybníčka těšit. Díky dalším dvěma prvenstvím ve skupině 2 se totiž dostal do čela jejího průběžného pořadí. Zde nyní před Jiřím Mičánkem, který bral na Ústecké 21 dva stříbrné výsledky, vede o tři body. V kategorii 1 má ale stále navrch Mičánek. Zde totiž pořád vede o jeden bod.

Připomeňme, že Rybníček se letos k mistrovství republiky připojil až od domácího podniku v Náměšti nad Oslavou. Při úvodních závodech na Automotodromu Brno musel startovat jako účastník seriálu Maverick Hill Climb Czech, protože jeho KTM X-Bow GTX tehdy ještě nemělo povolení pro účast v republikovém mistrovství. Jeden závod ale vynechal i jeho soupeř Mičánek, který chyběl při šternberském Ecce Homo.

Vzhledem ke svému nynějšímu úspěšnému tažení Rybníček zvažuje, že by odjel i všechny zbývající podniky mistrovství republiky. Původně přitom mělo být jeho prioritou ME, kam se chce připojit během posledního červencového víkendu v polském městě Limanowa.

"Jelikož se daří v mistrovství republiky, zvažujeme možnost, že bychom mu podřídili vše a odjeli i zbylé závody, abych měl šanci bojovat o titul. Závod mistrovství Evropy ve Švýcarsku a Laudon v Albrechticích se ale bohužel překrývají (oba podniky se konají o víkendu 19.-21. srpna - pozn. red.). Takže ještě uvidíme, momentálně to řešíme," poodhaluje Rybníček své plány pro zbytek sezony.

V červenci ale na Rybníčka nečeká pouze návrat do evropského šampionátu. Ještě o dva týdny dříve, tedy o víkendu 15.-17. července, si totiž zazávodí ve Vrbně pod Pradědem. Na programu bude další podnik domácího mistrovství - Vrbenský vrch.

Tento podnik ale nepatří mezi Rybníčkovy nejoblíbenější: "Na další závod se moc netěším. Je zde totiž depo přímo na silnici a tam stojíte v jednom pruhu. Ale jinak je tento závod hezky zorganizovaný a také trať je pěkná. Kromě toho depa není organizátorům co vytknout," uvedl.
 

Foto: KTM X-Bow Czech

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.