Podmol se postupně zbavuje šroubů v noze a chystá se na freestylovou show i Dakar

Ve nohách má po drsném pádu celkem 39 šroubů. Vážné zranění se však Liboru Podmolovi léčí a po nedávné operaci mu v nemocnici několik z nich vyndali.

„Zkoušeli mi v Malvazinkách vyndat všechno železo z pravé nohy, nakonec to nevyšlo. Několik šroubů mám ale pryč. Můj stav se lepší – musí, v tomto roce mám velké plány,“ prohlásil freestyle motokrosař, který vážně havaroval v závodě v Německu v roce 2019. Vloni úspěšně dokončil Rallye Dakar. Navíc má premiéru jeho nový film s názvem Život je cíl.

Kosti v nohách se úspěšně srůstají a Podmolovi by už brzy mohli vyndat z těla většinu šroubů nebo železných plátů.

„V pravačce mám dvacet šroubů, to je moje horší noha, která mi dělá problémy. Po nedávné operaci již už mám o něco méně. Cítím se určitě lépe,“ popsal mistr světa ve freestyle motokrosu.

Některé věci si však stále nemůže dovolit. „Nejde mi moc běhat, procházky po nákupním centru mi nedělají dobře. Ale to asi žádnému chlapovi.“

Zlomeniny má Podmol zahojené, nervy jsou mnohem lepší než v minulosti. Na léčbě si dával záležet. „Dlouhodobě jím speciální bylinky a jídlo. Byl jsem teď dva měsíce na Srí Lance a chůze po písku mi dělají dobře. Čekám, až mi vyndají železa z nohou, pak začnu chodit na magnety, osvětlování nebo CBD. Do toho užívám omega 3,“ dodal Podmol.

O období mezi jeho drsným pádem v roce 2019 a dokončením Dakaru natočil dokumentární film Cesta je cíl a napsal knihu. Podmol ale v kulturních počinech dál pokračuje, nyní představil nový dokument Život je cíl.

„Peníze, které jsme vydělali z předešlého filmu, jsme vrazili do nového projektu. Procestovali jsme půlku světa, byli třeba v Africe, mluvili s domorodci a hloubali o smyslu života nebo aktuálním světě,“ popsal Podmol své nové dílo, které je dostání ve speciálním Cinema boxu společně s dvěma stolními hrami a dalšími dárky.

„Až se dám do kupy, pojedeme natočit náš třetí dokumentární film, se kterým objedeme na konci léta šňůru po kinech. V květnu nás čeká FMX Gladiator Games v pražské 02 aréně, dále pak Mastersofdirt ve Vídni, Crusty Demons v Anglii a poté v červnu první velká Podmol brothers show v aréně v Karlových Varech. Po těchto eventech bych se chtěl znovu zaměřit na přípravu pro Dakar 2023,“ představil Podmol svůj bohatý program.

Foto: Ladis Zeman a archiv

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.