Další titul, tentokrát ze Slovenska. Rybníček oslavoval v Ostré Lúce

Marek Rybníček si z letošní sezony odnese dva tituly. Kromě vítězství ve skupině 2 mistrovství České republiky totiž tomuto hodnocení kraloval i na Slovensku. Definitivní rozhodnutí přinesl podnik v Ostré Lúce.

„Jsem maximálně spokojený. Po celý víkend jsme neměli žádný problém. Jsem rád, že se mi podařilo na titul ve skupině 2 dosáhnout,“ radoval se Rybníček, pro něhož nebyla místní trať zrovna snadnou výzvou.

„Pro naše KTM X-Bow GTX nebyla úplně ideální. Kromě toho patří mezi užší tratě a místy byla také rozbitá. Podmínky ovšem byly pro všechny stejné,“ popisuje rodák z Náměště nad Oslavou.

Z Ostré Lúky neodjížděl Rybníček pouze s vítězstvím v rámci skupiny 2. Rychlý byl i ve srovnání s ostatními účastníky. Celkově se totiž umístil na druhém místě. V obou jízdách nestačil pouze na Martina Juháse, který nastoupil s monopostem Lola B02/50. Zatímco v první jízdě zdolal Rybníčka o 1,789 sekundy, ve druhé byl rychlejší o 2,745 sekundy.

„Možná by byla reálná šance zabojovat i o celkové první místo, nechtěl jsem ale zbytečně riskovat havárii. Zkrátka jsem chtěl dojet do cíle tak, aby se nic nestalo,“ říká Rybníček k souboji se slovenským jezdcem.

Pro českého závodníka ovšem ani tímto letošní sezona nekončí. Ještě během září ho uvidíme v akci znovu, tentokrát u našich jižních sousedů.

„Ve dnech 22.-23. září pojedu v rakouské St. Agathě. Je to velmi prestižní závod a ve skupině 2 se objeví celkem 15 vozidel. Těším se na to srovnání,“ odhaluje.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.