M-System Racing se na Lausitzringu protrápil až k titulu

Předposlední podnik letošního ročníku Carbonia Cupu na okruhu Lausitzring přinesl týmu M-System Racing důvod k radosti. Michal Paclík si totiž zajistil titul ve třídě C2. Na německé trati se ale spíše trápil.

V pondělí 20. září zavítalo startovní pole Carbonia Cupu na německý Lausitzring. Zde se konal předposlední podnik letošního ročníku. Mezi účastníky ani tentokrát nechyběla stáj M-System Racing s jezdcem Michalem Paclíkem a s vozem Norma M20FC. Tým vstupoval do podniku ve velmi slibné pozici. Paclík se totiž s pětibodovým náskokem nacházel v čele průběžného pořadí třídy C2.  Pro Lausitzring ale bylo hlavním cílem vyzkoušet vůz, který od předchozího podniku na Slovakiaringu prošel výraznými úpravami.

I přesto, že dosažení co nejlepšího výsledku nebylo před německým kláním prioritní, mohli mít u M-Systemu důvod k radosti. Paclík totiž dosáhl v hodnocení třídy C2 na vítězství a již jeden závod před koncem sezony si zajistil titul. V celkovém pořadí se umístil jako pátý.

Paclík se sice mohl radovat z dalšího triumfu a z titulu, paradoxně se ale u něj vystoupení na Lausitzringu nezařadí mezi ty nejlepší: "Trať nám nesedla. Ke konečnému výsledku jsme se tak nějak protrápili. Auto je naprosto v pořádku a funguje. Byl to ale takový můj vnitřní boj s tratí. Nedařilo se nám," přiznává.

Velký souboj s KTM

Ze závodu na Lausitzringu si ale český závodník odnesl i pozitivní dojmy. Ty mu přinesl velký souboj s pilotem stáje MR Racing Radimem Havlíkem. Bitva mezi Paclíkovou Normou a Havlíkovým KTM X-Bow RR o pátou příčku trvala celý závod.

"Naháněli jsme se a možná mě to stálo zajetí rychlejších časů, protože jsem volil defenzivní stopu, aby se přede mě nedostal. Bojoval ale opravdu urputně. Zkoušel to na mě snad v každé druhé zatáče. Bylo to velmi intenzivní a záživné," popisuje Paclík souboj s Havlíkem.

Jezdec stáje M-System Racing Michal Paclík se stal na Lausitzringu šampionem třídy C2. Foto: Carbonia Cup/Dušan Belica

Finále letošního ročníku Carbonia Cupu bude hostit v neděli 17. října mostecký autodrom. Ve třídě C2 už sice má Paclík celkové vítězství jisté, to ale rozhodně neznamená, že by už neměl na severozápadě Čech o co hrát. V průběžném pořadí skupiny C je totiž pátý a z matematického hlediska má stále šanci dosáhnout i na druhou příčku.

Úvodní foto: Carbonia Cup/Dušan Belica

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.