Video: McLaren v Miami oslavil svou historii a ukázal ji fanouškům zblízka

McLaren připravil v Miami velkolepou akci pro fanoušky a ukázal slavné vozy i současnost týmu. Atmosféra spojila historii s dnešní formuli 1.

McLaren rozjel v Miami velkolepou show pro fanoušky. Ve spolupráci s Allwynem připravil akci, která měla původně oslavit tisící závod stáje ve formuli 1. Kalendář se sice po zrušení dvou podniků lehce posunul, ale na atmosféře to neubralo vůbec nic. Naopak – v americkém dějišti vznikla událost, která připomněla slavnou historii týmu a zároveň přiblížila současnost fanouškům.

Dominantou celé akce byl hangár plný legend. McLaren do něj postavil své ikonické monoposty napříč dekádami. Fanoušci tak mohli na jednom místě vidět stroje, které psaly dějiny formule 1 – od éry Emersona Fittipaldiho ze 70. let přes slavný vůz Ayrtona Senny až po monoposty moderní éry včetně aktuálního MCL37. Nechyběly ani vozy z IndyCar nebo silniční modely, které dokreslovaly šíři značky. Silným momentem byl i záběr z palubní kamery monopostu McLaren z roku 1991, který na trati řídil Bruno Senna.

„Jsem si jistý, že očekávání jsou obrovská, protože pocitově to opravdu vypadá, jako by to byl rok, co jsme byli v Japonsku na posledním závodě. Teď jsem zpátky na jedné z mých nejlepších tratí, na té, se kterou mám nejvíc vzpomínek,“ popsal pilot McLarenu Lando Norris. Právě on patřil mezi hlavní tváře celé akce.

Norris zároveň zdůraznil, jak důležitou roli hrají fanoušci. „Ještě před víkendem jsme se vrátili na malé rozehřátí – úžasnou akci, kterou připravili Allwyn a McLaren. Je to i o tom něco vrátit fanouškům. Jsou to oni, kvůli komu závodíme každý víkend,“ řekl. Připomněl také vlastní začátky: „Pamatuju si, jak jsem jako kluk sledoval formuli 1 v televizi a přemýšlel, jaké to asi je. Vidět dnes tolik lidí, kteří nás podporují, je úžasné.“

Silný důraz na fanoušky potvrdil i šéf týmu Zak Brown. „Miami milujeme. Poslední dva roky jsme tu vyhráli a Lando tu získal své první vítězství, takže máme spoustu speciálních vzpomínek,“ připomněl. Podle něj je klíčové dostat formuli 1 i mimo samotné okruhy. „Jen jedno procento fanoušků se dostane přímo na závodiště. Proto je pro nás důležité přinést sport i těm ostatním – ať už jsou tady, nebo nás sledují doma. Dnešek je celý o nich.“

McLaren tak v Miami neukázal jen svou minulost, ale hlavně to, jak chce budovat vztah s fanoušky. A právě tohle spojení historie, emocí a otevřenosti dalo celé akci silný náboj.

Foto: Repro Allwyn

.