Salač v Jerezu těsně porazil nového kolegu. V Portimau se chystá ukázat skutečný potenciál

Patnácté místo v kombinovaných výsledcích, těsná porážka nového týmového kolegy Jeremyho Alcoby i havárie. Tak dopadly pro Filipa Salače dvoudenní soukromé testy Moto2 v Jerezu, kde poměřil síly s většinou svých letošních soupeřů. Svůj skutečný potenciál se ale chystá ukázat až při oficiálním testování v Portimau.

Pro Salače šlo o první svezení na stroji Kalex stáje Gresini po více než třech měsících. Podle toho tím pádem vypadal v úterý úvodní testovací den.

"Snažil jsem se opět získat důvěru v motorku. Nebylo to snadné, protože jsem na ní nejel více než tři měsíce, ale moc jsem si to užil," hodnotil český jezdec své úterní vystoupení.

Salačovi se během prvního dne podařilo zajet čas v hodnotě 1:43,913 a obsadil 13. pozici. Jeremy Alcoba, který letos u stáje Gresini nahradí Alessandra Zacconeho a stane se novým Salačovým kolegou, skončil čtrnáctý se ztrátou 94 tisícin sekundy.

Ve středu se Salačovi podařilo dosáhnout zlepšení. Jeho nejlepší kolo totiž mělo hodnotu 1:42,566. Ve výsledcích ale tento čas znamenal o pozici horší umístění než v úterý - 14. místo.

Rodák z Mladé Boleslavi ale skončil také na zemi: "Při druhém výjezdu jsem udělal tak trochu začátečnickou chybu a havaroval. Naštěstí jsem v pohodě, tým odvedl při opravě motorky perfektní práci. Díky tomu jsem se mohl vrátit na trať a jezdit rychle," říká Salač k incidentu, který se odehrál v sedmé zatáčce.

Jeremy Alcoba se ve středu k Salačovi přiblížil na nejtěsnější možný rozdíl. I tak ale český jezdec zůstal rychlejším z dvojice týmu Gresini. Alcoba byl totiž o tisícinu pomalejší a skončil patnáctý.

Skutečná rychlost teprve přijde

Salač ani Alcoba ale v Jerezu ještě neukázali svou skutečnou rychlost. Tým totiž zejména pracoval na motorce a zajíždění rychlých kol nemělo prioritu. Proto ani jeden z jezdců zatím nenasadil měkké pneumatiky.

"Během těchto dvou dnů jsme zatím neukázali náš skutečný potenciál. Nemůžu se dočkat, až to uděláme v Portimau," těší se Salač.

V kombinovaných výsledcích testů skončil Salač patnáctý. Na vítězného Pedra Acostu, který byl nejrychlejší v úterý i ve středu, ztratil 257 tisícin sekundy.

Testu se zúčastnila většina letošních jezdců Moto2. Jedinou výjimkou byl Aj Ogura. Japonec totiž řeší nemalý problém. Loňský vicemistr havaroval při motokrosovém tréninku a nejenže si vykloubil zápěstí, ale také si zlomil člunkovou kost a poškodil vazy. Nad jeho účastí při oficiálních předsezonních testech v Portimau visí otazník a je dokonce možné, že nestihne ani úvodní podnik, který se v Portimau jede o víkendu 24.-26. března.

V Portugalsku se bude testovat od pátku 17. do neděle 19. března. Kromě Moto2 se zde objeví i třída Moto3.

Foto: Gresini Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.