Engel je pro kategorii Original by Motul příliš rychlý, jeho tým získal nového velkého sponzora

Motocyklisté ve službách týmu Orion - Moto Racing Group finišují v přípravě na Rallye Dakar 2023- Stáj získala nového hlavního sponzora.

Je to nekonečný koloběh. Přesto po marocké rallye můžeme říct, že veškerý kolotoč příprav závodníků a týmů nyní směřuje k 45. ročníků nejslavnější dálkové rallye světa  startuje 31. prosince a má být za poslední roky co do kilometrů nejdelším. Do společnéé přípravy se pustily i v stálice kategorie motocyklů.

Milan Engel se vátí do hlavní kategorie. Pořadatelé totiž odmítli jeho přihlášku do kategorie bez asistence Original by Motul, v níž byl loni druhý.

“Původně jsem byl přihlášený opět do kategorie bez mechanika, ale bylo mi řečeno, že jsem na ni moc rychlý a přeřadili mě. Takto prý dopadli další asi čtyři nejlepší z loňska. Mrzí mě to, protože jsem tuto kategorii chtěl vyhrát a poslední roky tu byla kvalitní konkurence,” uvedl Engel.

Znamená to, že si svůj stroj nebude muset během soutěže  opravovat  sám. “Během tréninku s Martinem se snažím chytit jeho rychlost. Tu má větší. Moje doménou je zase navigace a jsem trochu šetrnější k technice.”

Jeho týmový parťák Michek se nedávno vrátil z Marocké rallye, kde obsadil 24. místo. “Loni jsem měl v Maroku velký pád a zranění mě zbrzdila v další přípravě. Letos jsem už tohle nechtěl zažít. Navíc to byla první zkouška po mém zranění z tréninku," sdělil.

Engel si svoji smůlu vybral letos, kdy si na tréninku nepříjemně zlomil ruku. “Ruka bolela, ale zlepšuje se. V přípravě do toho dám maximum, abych byl stoprocentní na závod. Bude těžký a dlouhý.”

Jubilejní Dakar chystá na závodníky téměř 5000 kilometrů rychlostních zkoušek ve 14. etapách. Nemluvě o tom, že organizátoři proklamují 70% nových tras a Dakar se konečně podívá do nekonečných dun oblasti zvané Empty Quarter (Pustá končina), která se nachází na jihu Saudské Arábie.

 “Bude to hodně zajímavé. V únoru jsme v podstatě v této oblasti závodili s týmem na Abu Dhabi Desert Challenge. Je těžké si na takovou trasu zvyknout a občas jsem měl pocit, že bych potřeboval kinedryl. Terén je nahoru dolu, nekonečné duny, nekonečný písek,” popsal své zkušenosti Michek.

Oba závodníky Orion - Moto Racing Group čeká zimní testování v poušti. Odlet do Yambu je naplánovaný na 27. prosince. “Bude to náš desátý rok na Dakaru. K tomuto výročí jsme si nadělili nový design a vyrazíme také s novým partnerem, kterým se stal Big Shock! Na spolupráci se všichni moc těšíme a doufám, že zase přivezeme nějaký dobrý výsledek,” prohlásil manažer týmu, Ervín Krajčovič.

Foto: Orion - Moto Racing Group

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.