Čekání pokračovalo i doma. Königa připravil o první body v IDM problém s nádrží

19. a 16. místo. S těmito výsledky opouštěl Oliver König třetí letošní podnik německého superbikového šampionátu IDM. Jeho čekání na první body tak stále pokračuje. Při úvodní jízdě ovšem chybělo málo a skóroval by. Proti byly potíže s nádrží.

"Jsme prostě ještě ve fázi, kdy je potřeba ducati pořádně vyladit. Snad se v tom více zorientujeme a významně pokročím příště," uvedl po skončení víkendu jezdec stáje Hertrampf Racing Ducati.

Páteční tréninky daly českému závodníkovi důvod k optimismu. Během nich se totiž podařilo přijít na problém, který ho trápil při úvodních dvou podnicích na Sachsenringu a v Oscherslebenu.

"Bylo to v oblasti tlumení a v sobotu motorka začala celkem dobře fungovat. Třetí trénink jsem odjel na starých pneumatikách a cítil jsem se dobře," dodává.

Do nedělních závodů se König kvalifikoval na 23. pozici. V první jízdě ale sahal po výrazně lepším umístění. Byl zapojen do bitvy o 13. místo a zdálo se, že by konečně mohl skórovat. Problematická poslední dvě kola ovšem rozhodla o tom, že projel cílem pouze jako devatenáctý.

"Bohužel jsem musel zpomalit, minimálně o sedm vteřin na kolo. Na závěrečná kola nebyla uzpůsobena nádrž, docházelo mi palivo a já nemohl závodit naplno. Motorka na výjezdech vynechávala a zastavovala se. Ale aspoň jsme tenhle problém vyřešili," popisuje složitý konec.

Při druhém závodě si König o něco málo polepšil. Obsadil totiž 16. příčku, z níž mu na poslední bodované 15. místo Maxe Schmidta chybělo zhruba devět sekund. Tím dosáhl na svůj dosud nejlepší výsledek v letošní sezoně. Mostecké závody byly prvními dvěma, které letos zvládl dokončit. Zatímco na Sachsenringu ho při první jízdě vyřadil pád na mokré dráze a ve druhé technická závada, v Oscherslebenu odstoupil z obou závodů kvůli technickým problémům.

Königův víkend se ale neskládal pouze ze závodění. Po sobotní kvalifikaci totiž z okruhu odcestoval, aby se mohl zúčastnit svatby své sestry Belindy. "Udělali jsme rychlý brífink s mechaniky, sedl jsem do auta a odjel na Moravu. Bylo to fajn, moc jsem si to užil. Dalo mi to energii, vrátil jsem se do Mostu ještě večer," vrací se k radostné události.

Další šanci na zisk bodů bude mít König během posledního červencového víkendu. V termínu 26.-28. července totiž IDM pojede na okruhu Schleizer Dreieck.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.