Bolest, neklidné auto a stejně dominance. Keller vládl v Ústí České trofeji navzdory řadě překážek

Lukáš Keller bude na své letošní vystoupení při podniku Ústecká 21 vzpomínat hodně dlouho. V sobotním volném tréninku si sice při havárii poškodil vůz a narazil ruku, v obou závodech ovšem dokázal triumfovat jak v absolutním pořadí České trofeje, tak ve třídě E1H+2000. Na cestě za výhrami musel překonávat bolest a také krotit neposlušný vůz.

"S víkendem panuje naprostá spokojenost. Vše se nám vydařilo, jak jsme si představovali," neskrýval Keller svou radost po skončení víkendu.

Jezdec stáje LK Motorsport zopakoval v Ústí nad Orlicí svůj výkon ze třetího podniku v Liberci, který se konal o týden dříve. I tam vyhrál oba závody jak v České trofeji, tak ve třídě E1H+2000. Na Ústecké se ale nadřel daleko více.

Že bude tentokrát muset pořádně zatnout zuby, bylo jasné už po volném tréninku. V něm totiž havaroval a nejenže si poškodil své Mitsubishi Lancer EVO IX, ale také si narazil ruku. Auto se sice podařilo opravit tak, aby mohlo nastoupit do prvního závodu, kvůli nedostatku náhradních dílů ale nemohla být vyměněna například těhlice. I přesto, že vůz se nenacházel v ideální kondici a bolesti ramene, dokázal Keller triumfovat.

V neděli ráno mladoboleslavský jezdec věděl, že na něj čeká stejně náročný úkol jako o den dříve. Stav auta totiž nebylo možné kvůli chybějícím náhradním dílům vylepšit. Před začátkem programu navíc ještě musel dokázat, že je způsobilý závodit.

"Provizorně jsem dostal od lékařů dlahu. S tou jsem samozřejmě neřídil, než mě ale pořadatelé pustili za volant, chtěli vidět, že zvládnu udělat alespoň dva kliky.  To se mi podařilo. Tím pádem jsem se po ránu alespoň rozcvičil," uvedl se smíchem.

Po "rozcvičce" už se Keller vydal na cestu za dalším úspěchem. Opět zvítězil v České trofeji i ve třídě E1H+2000. Druhému Lukáši Štelcovi nadělil téměř šest sekund. Nedělní závod ale pro Kellera rozhodně nebyl snazší než sobotní.

"Bylo to snad ještě horší. Auto vůbec nefungovalo. Bylo nedotáčivé, pořád se hrnulo, tancovalo si po silnici, jak se mu zlíbilo, musel jsem ho hodně korigovat," popisuje perné chvilky.

Šternberský útok na čelo

Za týden čeká Lukáše Kellera další boj o body ve Šternberku. Zde totiž bude na programu legendární podnik Ecce Homo. Ten bývá součástí i vrchařského mistrovství Evropy a Keller se ho zúčastní vůbec poprvé.

Pokud se mu zadaří úplně stejně jako v Liberci a Ústí nad Orlicí, bude mít po skončení podniku velkou radost. Zatímco v celkovém pořadí České trofeje totiž ztrácí na vedoucího Lukáše Štelce tři body, ve třídě E1H+2000 je jeho ztráta šestibodová. Další dvě vítězství by tak znamenala posun do čela obou hodnocení.

Foto: LK Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.