Nejdříve nehoda v tréninku, poté další triumf. Keller překonal bolest ramene i poškození vozu

Havárie při volném tréninku, bolest ramene a poškození vozu. Nic z toho nezastavilo Lukáše Kellera při sobotním závodě podniku Ústecká 21 na cestě za dalším vítězstvím v České trofeji.

"Jsem velice spokojen. Moc děkuji svému mechanikovi za to, že se nezalekl a šel do toho. Jsem mu moc vděčný," radoval se Keller po skončení sobotního programu.

Pro jezdce stáje LK Motorsport šlo při úvodním závodě v Ústí nad Orlicí už o třetí triumf za sebou, a to jak v celkovém pořadí České trofeje, tak ve třídě E1H+2000. Před týdnem v Liberci totiž kraloval oběma závodům. Tento víkend ale chybělo málo a nemusel z toho být ani bod. Volný trénink totiž skončil pro Kellera nehodou, při které si svůj Mitsubishi Lancer EVO IX poničil.

"Zvolil jsem špatnou stopu a zkrátka jsem byl příliš rychlý," sypal si popel na hlavu po incidentu.

Na sebelitování ale nebyl čas. U LK Motorsportu se ihned pustili do práce, aby vůz připravili pro první jízdu. Zpět do ideálního stavu se sice auto dostat nepodařilo, i přesto ale mohl Lukáš do závodu nastoupit.

"Auto jsme dali dohromady během hodinky. Bylo to ale složité. Některé díly totiž zůstaly zničené, například těhlice. Navíc mě stále bolelo rameno," popisuje Keller hektické chvíle před startem.

Odvedená práce ovšem nepřišla vniveč. Mladoboleslavský jezdec totiž převedl vynikající výkon a dojel si pro vítězství. Cesta za triumfem ale rozhodně nebyla snadná.

"Bylo to náročné. Bolela mě ruka a špatně se mi s ní zatáčelo. Auto navíc bylo dost utancované. Při té nehodě jsme si poškodili geometrii, tím pádem nefungovalo na rovinkách ani v zatáčkách," přiznává.

V průběžných pořadích České trofeje i třídy E1H+2000 zůstává Keller na druhé pozici. Opět ale ukrojil z náskoku vedoucího Lukáše Štolce, kterému sobota přinesla celkově i ve třídě stříbrný výsledek. Nedávná vylepšení a poslední výsledky dávají Kellerovi důvod k optimismu.

"Se sekvenční převodovkou se auto hodně změnilo. Je úplně jiné. Byl to rozhodně krok dopředu. Uvidíme, jak se bude dařit zítra, ale možná bychom to mohli dotáhnout až k titulu," věří si.

V neděli odstartuje závodní program již od 10:15. Tentokrát budou mít jezdci k dispozici hned tři pokusy. Na Kellera ale opět čeká složitá práce. Kvůli nedostatku náhradních dílů bude totiž jeho auto ve stejném stavu jako dnes.

Foto: LK Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.