Sedlák jde do boje o stupně vítězů, Odehnal vsadí na novou techniku. Nová sezona ČMPR začíná

Jan Sedlák se pokusí za volantem Subaru zabojovat o celková stupně vítězů, Vladimír Odehnal bude doufat, že se jeho sázka na Mitsubishi Lancer EVO IX ukáže jako správná. Jezdci stáje GT2 Motorsport vstupují do nové sezony Českomoravského poháru v rallye, který startuje novou soutěží Rallye Králíky.

Loni v tomto seriálu reprezentoval GT2 Motorsport nejlépe Jan Sedlák. Ten s vozem Subaru Impreza obsadil celkovou čtvrtou příčku ve třídě A4. Nejvíce zazářil při soutěži Rallye Železné hory. Tu totiž dokončil jako třetí nejen v rámci A4, ale také celkově v ČMPR.

Dostat se na stupně vítězů nicméně letos bude podle Sedláka těžké: „I když zopakuji loňský výsledek, tak mi to bude stačit. Konkurence je totiž o něco větší a bude to tím pádem těžké. Někteří jezdci se sice odhlásili, tím se ale nic nemění,“ uvědomuje si Sedlák.

Úvodní podnik sezony, kterým je Rallye Králíky, navíc bude pro Sedláka tak trochu neobvyklý. Bude si totiž muset zvykat na novou spolujezdkyni. Jeho stálý navigátor Jiří Katrňák se podniku zúčastnit nemůže a jednorázově tak za něj zaskočí Markéta Kuderová.

„Potkali jsme se na Rallye Kroměříž. Tam Markéta jela s mým kamarádem, který ji chválil. Tím pádem jsem se ji rozhodl kontaktovat. Uvidíme, jak nám to půjde,“ popisuje Sedlák, jak se zrodila jeho spolupráce s Kuderovou.

Novinkou budou pro Sedláka i Rallye Králíky. Tato asfaltová soutěž se totiž uskuteční vůbec poprvé. Sedlák očekává, že nepůjde o nic jednoduchého.

„Když vycházím z informací, které mám, tak to budou pěkné rychlostní zkoušky. Očekávám ale, že na trati zůstanou ještě nějaké zbytky posypu ze zimy. Navíc se pojede na úzkých cestách. Bude to tedy umění.“

Odehnal s novým autem

U Vladimíra Odehnala uvidíme tento rok změnu. Po několika sezonách strávených za volantem Subaru Imprezy totiž přesedne do Mitsubishi Lancer EVO IX.

„Chtěl jsem zkusit něco jiného. Navíc jsem toho měl se Subaru už dost. Jezdil jsem s ním dlouho a pořád zde odcházel motor. Proto jsem se rozhodl pro změnu,“ vysvětluje, co ho k vedlo k přechodu na novou techniku.

Na novém autě vidí jak nevýhody, tak výhody: „Má méně koní než Subaru, což se nyní snažíme dohnat. Ovladatelnost auta je ale lepší, lépe zatáčí,“ říká.

Kromě Sedláka a Odehnala bude při Rallye Králíky reprezentovat GT2 Motorsport ještě také Tomáš Havlík. Ten pojede se Subaru Impreza.

Kompletní program soutěže se uskuteční v sobotu. Během ní posádky odjedou osm rychlostních zkoušek o celkové délce 86,16 kilometrů.

Foto: GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.