Dva triumfy ve skupině i celková stříbra. Rybníček zažil na domácí půdě úspěšný návrat do mistrovství republiky

První letošní vystoupení Marka Rybníčka ve vrchařském mistrovství republiky skončilo úspěchem. Na své domácí půdě v Náměšti nad Oslavou totiž vyhrál v obou závoech hodnocení skupiny 2. V sobotu i v neděli se navíc umístil na druhé příčce celkové klasifikace.

Dvě vítězství v hodnocení skupiny 2 a k tomu ještě dva stříbrné výsledky v celkovém pořadí mistrovství republiky. To je bilance Marka Rybníčka při letošním ročníku podniku Zámecký vrch, který hostila jeho domácí Náměšť nad Oslavou. Zažil tak úspěšný návrat do mistrovství republiky, kde může znovu nastupovat poté, co získal povolení pro svůj vůz KTM X-Bow GTX.

Sobota sice měla pro Rybníčka příjemný konec, její začátek ale rozhodně nebyl růžový. Milan Vičar totiž havaroval a srazil sloup elektrického vedení. Následovalo tříhodinové přerušení, které mělo za následek zkrácení sobotního klání ze dvou jízd na jednu jedinou.

"Měl jsem obavy, že závod skončí vlastně ještě dříve, než začal. Bylo mi neskutečně líto diváků," přiznal Rybníček, který každoročně pomáhá svému otci Ivanovi i s organizací podniku.

Nejčernější scénáře se ale nenaplnily: "Nakonec jsme se dozvěděli, že pojedeme. Řekl jsem si, že musím jet rychle, nebyl čas na žádné taktizování," dodal.

A rychlost mu skutečně nechyběla. Zatímco v celkové klasifikaci mistrovství republiky obsadil druhou příčku, ve skupině 2 mohl oslavovat vítězství.

Stejných výsledků jako v sobotu, tedy druhého místa v republikovém mistrovství a triumfu ve skupině 2, pak dosáhl i v nedělním závodě. Ten byl složen hned ze tří rozjížděk. Do celkového pořadí se ale započítávaly pouze dvě nejrychlejší.

"V neděli to bylo ještě složitější než v sobotu. Byl jsem nucen jet na maximum, abych obhájil vítězství, což nebylo nic jednoduchého. Ale podařilo se a mám velkou radost. S výsledkem jsem maximálně spokojený. Nic lepšího jsem si ani nemohl přát. Na domácí trati je to pro mě vždy hodně složité a tak tato umístění beru všemi deseti," nechal se slyšet jezdec stáje Liqui Moly Racing v cíli.

Poklonu vysekl také divákům: "Atmosféra je každý rokem lepší. Přijde mi, že lidí u trati přibývá. Dělá mi obrovskou radost, že mají závody do vrchu rádi. Taková divácká kulisa se vidí na motoristických akcích málokdy."

Vzhůru do Šternberku

Za volant svého KTM X-Bow GTX se Rybníček vrátí už za tři týdny ve Šternberku: "Čeká nás největší vrchařský podnik v České republice Ecce Homo. Zde bych se chtěl umístit na předních příčkách kategorie cestovních vozů," říká.

Úvodní foto: Marek Rybníček via Facebook

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.