Premiéra seriálu WTCR v Mostě patřila Girolamimu a Micheliszovi

Šampionát WTCR slavil v Mostě českou premiéru okořeněnou dramatickými chvílemi hned v po startu obou jízd.

V historicky prvním závodě seriálu WTCR v Mostě se v první jízdě radoval zletošního vítězství Argentinec Nestor Girolami v Hondě, který za sebou udržel krajana a týmového kolegu z ALL-INKL.COM Muennich Motorsport Estebana Guerrieriho. Na stupně vítězů vystoupal také lídr seriálu Yann Ehrlacher, francouzský pilot  pilotoval vůz Lynk & Co.

Český jezdec Petr Fulín, který v Mostě jede na divokou kartu, se po startu z pole position dostal do hromadné skrumáže a rázem se propadl až na devatenáctou pozici. Na ní také byl po odstoupemní ze závodu klasifikován.

Girolami stál vedle něj, vyhnul se všem trablům a stal se v této sezoně devátým jezdcem, který triumfoval v podniku série WTCR. Krátce po startu Norbert Michelisz ťukl do Nathanaëla Berthona, který se roztočil a vzal s sebou také Fulína.

Druhý závod byl přerušen kvůli hromadné havárii po startu, při níž byly poškozeny bariéry. Nejdřív se sice jelo za safety car, ale po čtyřech kolech bylo nutné mít prázdnou trať pro dokončení její úpravy.

Po restartu si to o vítězství rozdali Norbert Michelisz s Hyundai a čerstvý šampion TCR Europe Mikel Azcona v Cupře. Přesně v tomto pořadí oba proťali cílovou čáru. Maďar se tak stal desátým odlišným vítězem roku 2021. Pro průběžné pořadí byl důležitý boj o třetí místo, v němž Guerrieri porazil Ehrlachera. Fulín na druhý pokus závod dokončil, skončil jedenáctý.

Výsledky prvního závodu ZDE

Výsledky druhého závodu ZDE

Průběžné pořadí ZDE

Foto: FIA WTCR

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.