Lídří superbiků v Portimau padali: dvakrát šel k zemi Rea, pak i Razgatlioglu. König ve WorldSSP300 skončil celkově jedenáctý

Superbiky se s Evropou rozloučili v Portugalsku. Pro kategorii Supersport 300 to byl poslední závodní víkend sezony.

Průběžně aktualizujeme.

WSBK

Tenze mezi obhájcem titulu Jonathanem Reou a lídrem seriálu Toprakem Razgatliogluem nabývá na intenzitě. Po sobotním pádu obvinil Brit svého rivala, který první jízdu v Portimau vyhrál, z riskantního závodního stylu.

Jenže také v superpole závodě Rea po pádu hned v úvodním kole do cíle také nedojel. Pro první triumf v sedle BMW si dojel Nizozemec Michael van der Mark, Razgatlioglu obsadil šestou příčku.

V druhém hlavním závodě se karty obrátily. Z vedení spadl Razgatlioglu a Rea tak triumfem ukrojil 25 bodů z jeho převahy. I tak Brit ve službách Kawasaki odjel z Portimaa se ztrátou 24 bodů na svého soupeře v sedel Yamahy.

Výsledky prvního závodu ZDE

Výsledky superpole závodu ZDE

Výsledky druhého závodu ZDE

Průběžné pořadí ZDE

World SSP

I když získal "jen" 25 bodů, může si Švýcar Dominique Aegerter hýčkat náskok 54 bodů na Stevena Odendaala. Jihoafričan přitom v Portimau vyhrál druhý závod. Ten první patřil Julesi Cluzelovi, jen zvítězil poprvé po dvou letech. Ondřej Vostatek závodící na divokou kartu získal bod za 15. místo ze soboty, druhý den patřilo jezdci stáje IXS-YART Yamaha osmnáctou příčku.

Výsledky prvního závodu ZDE

Výsledky druhého závodu ZDE

Průběžné pořadí ZDE

World SSP300

Tato kategorie v Portimau uzavřela sezonu. Letošním šampionem je Španěl Adrian Huertas z týmu MTM Kawasaki. V sobotu mu k jistotě titulu stačilo dojet druhý za Samuelem di Sorem. V tabulce má Huertas nedostižitelný náskok 56 bodů před týmovým kolegou Jeffreyem Buisem. Oliver König si v Portimau dojel pro 4 body za 13. místo, Jonáš Kocourek skončil třicátý a Petr Svoboda po pádu závod nedokončil.

Také v neděli byl nejrychlejší nový šampion Huertas. König se po celý závod držel v čelní skupině, což mu nakonec vyneslo osmou příčku. Svoboda obsadil 22. pozici, Kocourek byl klasifikován jako čtyřiatřicátý.

V konečném pořadí seriálu se König posunul na 11. pozici a Svobodovi patří 34. pozice. Kocourek ani jednou nebodoval.

Výsledky prvního závodu ZDE

Výsledky druhého závodu ZDE

Průběžné pořadí ZDE

Foto: Yamaha Racing

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.