Letošní mistrovství Evropy ve fotbale žen ve Švýcarsku získalo nového partnera. Volkswagen bude oficiálním sponzorem turnaje i sedmi reprezentací.
Volkswagen se vrací na fotbalová hřiště. Automobilka bude partnerem letošního mistrovství Evropy ve fotbale žen, které se uskuteční od 2. do 27. července ve Švýcarsku. Už při minulém turnaji v roce 2022 v Anglii byl Volkswagen klíčovým partnerem UEFA a letos svou roli ještě posiluje.
„Podporujeme ženský fotbal i ženy ve fotbale už dlouhá léta. Sponzoring letošního ME ve fotbale žen je dalším krokem k větší viditelnosti, férovosti a skutečnému zapojení žen do sportu,“ uvedla Christine Wolburgová, šéfka značky Volkswagen.
Vedle toho, že chce značka posílit svou hodnotovou kampaň, plánuje také představit své elektromobily řady ID. širokému mezinárodnímu publiku. Volkswagen se zároveň stal partnerem hned sedmi z šestnácti účastníků šampionátu – kromě domácího Švýcarska a Německa také Francie, Nizozemska, Dánska, Finska a Itálie. V těchto zemích byly podepsány smlouvy mezi dovozci Volkswagenu a národními svazy.
„UEFA vítá návrat Volkswagenu jako oficiálního partnera. Jejich podpora potvrzuje důvěru v potenciál ženského fotbalu. Díky této spolupráci můžeme doručit rekordní turnaj a zároveň investovat do rozvoje fotbalu žen napříč Evropou,“ prohlásil marketingový ředitel UEFA Guy-Laurent Epstein.
Šampionát se odehraje v osmi městech po celém Švýcarsku a očekává se rekordní návštěvnost i fanouškovské zapojení. Podle ambasadorky Volkswagenu Alexandry Poppové, kapitánky Wolfsburgu a německé reprezentantky, zažívá ženský fotbal výrazný rozkvět: „Profesionální úroveň, kvalita i pozornost médií se výrazně zlepšily. Volkswagen byl u toho vždy – ať už v klubu, svazu nebo teď na evropské scéně. Toho si velmi vážíme.“
Volkswagen na sebe v roce 2022 upozornil i kampaní #NotWomensFootball, která provokativně poukazovala na jazykové oddělení „fotbalu“ a „ženského fotbalu“, jako by šlo o dva různé sporty. I tím tehdy automobilka podpořila diskusi o rovnosti vnímání.
Ženský tým Wolfsburgu, který spadá pod koncern Volkswagen, patří už dvanáct let mezi evropskou špičku – vyhrál dvakrát Ligu mistryň, sedmkrát německý titul a jedenáctkrát národní pohár.
Foto: VW
Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.