Trápení na rozbitém asfaltu. Jsem rád, že to je za mnou, říká Šuba

Pro Ladislava Šubu skončilo druhé letošní vystoupení v seriálu FIA International Hill Climb Cup ve Slovinsku pátým místem mezi účastníky skupiny 1. Jezdec stáje GT2 Motorsport přiznává, že mu tamní trať nesedla. Už se ale těší do Vrbna pod Pradědem na další podnik mistrovství republiky.

Trápení. Tak by se dalo popsat vystoupení Ladislava Šuby ve slovinském podniku GHD Gorjanci, který byl třetím letošním kláním seriálu FIA International Hill Climb Cup. Jezdci stáje GT2 Motorsport dělal potíže zejména rozbitý asfalt, kterým se slovinská dráha vyznačovala. Nakonec z toho bylo páté místo ve skupině 1.

"Jsem rád, že už to máme za sebou. Bylo hrozné v těchto podmínkách závodit. Říkali jsme si, že si tu snad spletli disciplínu. Slovinci jsou prý ale na něco takového zvyklí, takže jim to nevadí. Pro nás to ale nebyla zrovna výhra," přiznává šternberský jezdec, který usedá za volant vozu BMW M3.

Vypořádat se Šuba musel mimo jiné i s rozmary počasí: "První a třetí jízda se sice jely na suchu, na druhou nám ale zapršelo. Při první jízdě, která se jela v neděli ráno, navíc bylo chladno," popisuje Šuba podmínky, které ve Slovinsku panovaly.

I přesto se ale našly i věci, které Šubu potěšily: "V každé jízdě jsme se zlepšovali a pokaždé jsme zajeli rychlejší čas. Na soupeře jsme ale zkrátka nestačili," dodává.

Nabité léto pokračuje

Za volantem závodního vozu uvidíme Šubu i během nadcházejícího víkendu. Ve Vrbně pod Pradědem ho totiž čeká další letošní vystoupení v mistrovství republiky. Do podniku Vrbenský vrch vstoupí jako tretí muž průběžného pořadí skupiny 1.

"Je to hezká a rychlá trať. Věřím, že by našemu vozu mohla sedět," je optimistou.

Ani Vrbenským vrchem ovšem Šubův letní závodní program neskončí. Během posledního červencového víkendu si totiž zazávodí i v podniku mistrovství Evropy, který bude hostit polská Limanowa. V srpnu pak na něj čeká závěrečné klání letošního ročníku FIA International Hill Climb Cupu v německém Osnabrücku a o víkendu 19.-21. srpna pokračuje mistrovství republiky Albrechtickým kopcem.

Foto: Ladislav Šuba via Facebook

 

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.