Parolin Racing CZ byl v Písku kousek od pódia

Stáji Parolin Racing CZ chybělo při předposledním podniku letošní sezony Czech Kart Open v Písku jen málo k dosažení umístění na stupních vítězů. Velmi blízko mu byl účastník třídy ROK GP David Bieroš, který v superfinále obsadil čtvrtou příčku.

Na dráze v Písku se o víkendu konal předposlední podnik letošní sezony seriálu Czech Kart Open. V akci se představila i stáj Parolin Racing CZ. Tým tentokrát nastoupil v trochu neobvyklé sestavě. Opět jsme viděli účastníka kategorie ROK GP Davida Bieroše a jezdce kategorie Mini 60 Kirilla Shvetse. Dvojici ale doplnila nová posila Parolinu Martin Tóth, který stejně jako Kirill Shvets nastoupil v kategorii Mini 60. Stella Šmůlová, která se účastní závodů kategorie Baby 60, písecký podnik vynechala, neboť jela s rodinou k moři oslavit své osmé narozeniny.

Bieroš těsně pod stupni vítězů

Během podniku v Písku málem Parolin Racing CZ dosáhl na stupně vítězů. Jen málo od nich dělilo Davida Bieroše. Pro něj dopadl slibně už měřený trénink, ve kterém zajel čtvrtý čas. Zatímco v první finálové jízdě skončil sedmý, ve druhém finále obsadil 11. pozici. V závěrečném superfinále ale zopakoval svůj výsledek v měřeném tréninku a skončil čtvrtý. Ke třetímu místu mu chybělo pouhých 88 tisícin sekundy.

Shvets v nejlepší desítce

Kromě Davida Bieroše ale dosáhl na umístění mezi elitní desítkou také Kirill Shvets v kategorii Mini 60. Zatímco v prvním finále skončil desátý, ve druhém finálovém klání obsadil sedmou pozici a superfinále dokončil na devátém místě. V rámci klasifikace MČR byly Kirillovy výsledky ještě o něco lepší než v celkovém pořadí. Zde skončil v prvním finále sedmý, ve druhém šestý a v superfinále obsadil osmou pozici.

Kromě Davida Bieroše vybojoval v Písku umístění mezi nejlepší desítkou i Kirill Shvets.

Při své premiéře u Parolin Racingu CZ se ale neztratil ani Martin Tóth. Ten dojel v prvním finále celkově jedenáctý a osmý v MČR. Do cíle druhého finále sice nedorazil, v superfinále už se mu ale vedlo lépe. Zatímco celkově skončil třináctý, v rámci MČR z toho byla 11. pozice.

Pro Martina Tótha se v Písku jednalo o premiéru v barvách Parolin Racingu CZ.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.