Návrat k osvědčené technice nese ovoce. V Přerově chce Jordák další trofej

Radek Jordák míří na třetí podnik autokrosařského mistrovství republiky s cílem navázat na úspěšný vstup do sezony a vybojovat další pódiové umístění. V Přerovské rokli se bude muset vypořádat s nástrahami velmi rychlé trati.

"Je tak rychlá, že ji řada pravidelných účastníků mistrovství republiky vynechává. Je tu navíc i velký skok, kterého se spousta závodníků bojí. Právě nebát se je tu důležité. Jede se tu velmi rychle, klidně až 190 km/h. V některých zatáčkách musíte brzdit z vysokých rychlostí. Všechny tyto věci je tedy potřeba poskládat dohromady," prozrazuje Jordák, co bude klíčem k úspěchu.

Půjde o Jordákův čtvrtý letošní start. V těch předchozích měl převážně důvod k radosti. Zatímco do nové sezony mistrovství republiky vstoupil v Humpolci třetím místem, v Nové Pace dojel pátý. Dobře zahájil i evropský seriál, když v německém Seelow dojel druhý. Za své dobré výkony vděčí především změně techniky, ke které u něj pro letošek došlo.

"Vrátili jsme se k osvědčenému turbu. Myslím si, že to byl krok vpřed. Zatím jsme velice spokojení. Jde o koncepci vozu od firmy Komvet, se kterou jsem jel v roce 2019. Disponuje až 600 koňmi. My jich ale tolik samozřejmě nepotřebujeme a jezdíme tak s nižším výkonem. Je to pro nás učení. Dva nebo tři roky jsme jezdili s atmosférickým motorem a toto je zase něco jiného," pochvaluje si Jordák.

Do Přerova přijíždí Jordák s cílem získat další umístění na stupních vítězů. Mistrovství republiky ale pro něj letos není prioritní.

"Rozhodli jsme se, že pojedeme kompletní mistrovství Evropy a že v republice odjedeme jen první čtyři závody. Pokud by to ale bylo po čtyřech závodech tak, že bychom byli zapojeni do boje o titul, tak bychom jeli i další závody. Zatím ale něco takového nepředpokládáme," říká.

Jak v mistrovství republiky, tak v evropském šampionátu momentálně vede třídu SuperBuggy Petr Nikodém. Ten se loni stal v obou seriálech šampionem. Jordák proto počítá s tím, že ho nebude snadné zdolat.

"Petr jezdí už asi od čtyř let. Má za sebou spoustu sezon a je to tak ostřílený pilot. Navíc je mladý, takže se toho nebojí. Bude složité s ním držet tempo," uvědomuje si.

Že Jordák dokáže bojovat v mistrovství Evropy o přední příčky, už neukázal jenom při prvním letošním prvním podniku v Seelow, ale také v minulosti. V roce 2019 se totiž stal vicemistrem.

Foto: Zuzana Horáková