MIE Racing od příštího roku i ve světových supersportech. Spojuje síly se španělským MS

Česko-japonský tým MIE Racing Honda nebudeme od příštího roku vídat jenom v mistrovství světa superbiků, ale také ve světovém šampionátu supersportů. Do něj stáj vstoupí ve spolupráci s týmem MS Racing. Závodit pro něj budou Tarran Mackenzie a Adam Norrodin.

„Prostě do toho jdi. Takové je mé motto už od doby, co jsem začala se svými závodnickými aktivitami. A právě proto jsem velice šťastná a hrdá, že MIE Racing bude příští rok debutovat v mistrovství světa supersportů s jezdci takového kalibru, jako jsou Tarran Mackenzie s Adamem Norrodinem a samozřejmě i s rodinou Hondy,“ říká ke vstupu svého týmu do světových supersportů majitelka MIE Racingu Midori Moriwakiová, která tým vlastní mimo jiné s Milošem Čihákem.

Moriwakiová si je rovněž jistá, že partnerství se španělským MS Racingem bude přínosné: „Jsem si jistá, že kombinace našich silných stránek a znalostí nám v tomto projektu pomůže. Zpočátku to bude o vývoji, se kterým nám mohou pomoci pouze výzvy, které přinášejí závody na vysoké úrovni,“ dodává.

Zatímco pro MIE Racing půjde příští rok v MS supersportů o premiéru, MS Racing v tomto seriálu působí již od roku 2019. Od sezony 2018 závodí i ve světovém šampionátu třídy Supersport 300, v obou případech s motocykly Yamaha. V kategorii Supersport letos závodil za tým mimo jiné i český jezdec Ondřej Vostatek.

„V MS Racingu jsme velice šťastní, že budeme společně s Midori a Hondou zapojeni do takového projektu. Chci jim moc poděkovat za to, že si nás vybrali. Uvědomujeme si výzvy, které nás čekají, až tento tak velký projekt zahájíme. Jsme připraveni dát všechno a ještě více do toho, aby byl tento projekt úspěšný,“ dodává majitel MS Racingu Felix Garrido.

Spojení stájí MIE a MS bude v příští sezoně nasazovat motocykly Honda s označením CBR600RR. Půjde o návrat značky z Hamamacu do tohoto seriálu po tříleté pauze.

Britský superbikový šampion i asijský vicemistr šestistovek

Tarran Mackenzie ani Adam Norrodin nebudou na světové scéně motocyklového závodění nováčky. Mackenzie v sezoně 2017 odjel 13 závodů v Moto2, ze kterých vytěžil jeden bod. Letos startoval na divokou kartu při podniku MS superbiků na Donington Parku. Zatímco první závod dokončil jako čtrnáctý, ve druhé jízdě bral 15. příčku a připsal si tak celkem tři body. Norrodin v období 2016-2018 účinkoval ve třídě Moto3 a v celkovém pořadí skončil nejlépe sedmnáctý v roce 2017. V letech 2019 a 2020 odjel i sedm závodů v Moto2, zde už ale nebodoval.

Oba jezdci ale dosáhli svých největších úspěchů jinde. Mackenzie dosud zářil zejména na britské scéně. Zatímco v sezoně 2016 slavil titul ve třídě Supersport 600, v roce 2021 kraloval superbikům. Norrodin se v roce 2020 stal asijským vicemistrem třídy Supersport 600.

Norrodin i Mackenzie se letos věnovali superbikovým závodům. Mackenzie pokračoval v britském superbikovém šampionátu. Jeho sezonu ale zkomplikovala zranění, kvůli kterým vynechal celkem pět podniků a nakonec obsadil až sedmé místo. Norrodin závodil v asijském superbikovém šampionátu a celkově bral osmou příčku.

Příští sezona MS supersportů startuje stejně jako v případě superbiků již o víkendu 25.-26. února na australském Phillip Islandu. Závodníci budou během roku k vidění i na Autodromu Most, kam zavítají v termínu 29.-30. července.

Foto: MIE Racing Honda

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.