X-Bow na domácím kopci. Rybníček bude čelit početné konkurenci v St. Agathě

Marek Rybníček předvede své KTM X-Bow GTX rakouským fanouškům. O víkendu se s ním zúčastní podniku v St. Agathě. Rodák z Náměště nad Oslavou se těší na velký počet konkurentů.

„Tento závod chci pojmout především jako propagaci značky KTM,“ vysvětluje Rybníček, proč se rozhodl podniku zúčastnit.

S modelem X-Bow GTX se letos rodák z Náměště nad Oslavou stal šampionem skupiny 2 v českém mistrovství i na Slovensku. Při závodě v St. Agathě bude bodovat do klasifikace rakouského šampionátu. Počítá ovšem s tím, že cesta za triumfem bude v tomto případě těžší.

„Konkurence ve skupině 2 bude tentokrát velká,“ upozorňuje. „Pojede okolo 15 aut, takže se těším na srovnání. Představí se zde spousta vysoce kvalitních závodníků. Jde sice o rychlou trať, která by mohla mému vozu sedět, budu ovšem rád za umístění v nejlepší trojici,“ dodává.

Start v St. Agathě nebude pro Rybníčka žádným výletem do neznáma. Podniku se totiž zúčastnil už v minulosti: „Startoval jsem tu přesně před deseti lety. Tehdy jsem tu jel s vozem Mitsubishi,“ vzpomíná.

Podnik bude rozložen do dvou dnů – soboty a neděle. Zatímco v sobotu čekají na jezdce dvě tréninkové jízdy, v neděli absolvují jeden trénink a poté už vrchol programu. Tím bude dvojice závodních jízd.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.