Nejlepší výsledek na konec sezony. Šuba skončil v Chorvatsku pod stupni vítězů

Čtvrté místo ve skupině 1. Ladislav Šuba uzavřel v chorvatském Buzetu letošní mistrovství Evropy v závodech do vrchu nejlepším výsledkem v sezoně. Jezdec stáje GT2 Motorsport byl spokojen i se svým pokrokem oproti loňskému roku.

„Sice jsme se trochu trápili kvůli uskákanému povrchu, jinak ale naše BMW fungovalo naprosto podle očekávání a oproti loňsku jsme dokázali zrychlit o jedenáct vteřin. Jsem naprosto spokojen,“ pochvaloval si Šuba, jehož vůz je od letoška vybaven novou sekvenční převodovkou.

Čtvrté místo v rámci skupiny 1 sice Šubovi udělalo radost, trochu ho ale mrzelo, že o něj nemohl zabojovat více: „Náš hlavní konkurent měl technický problém s převodovkou, takže jsme ve skutečnosti úplně nemohli porovnat síly,“ říká.

Rovněž dodává, že čtvrtá pozice je v jeho současné situaci maximem: „Většinu vozů, které v naší skupině závodí, bych nazval oturbenými monstry. Naše ztráta na třetí místo tím pádem logicky byla velká,“ dodává Šuba, který za bronzovým Domagojem Perekovičem s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX zaostal téměř o 44 vteřin.

Na evropských kopcích jsme letos mohli Šubu vidět čtyřikrát. Nejprve obsadil deváté místo před domácím publikem ve Šternberku. Poté si v polské Limanowě polepšil na osmé místo. Slovinská Ilirská Bistrica mu v rámci skupiny přinesla šesté místo.

Už teď má Šuba představu o tom, jak bude vypadat jeho závodní program v sezoně 2024. Zatím ale ještě nebude prozrazovat konkrétní detaily.

„Plány na příští rok máme už teď, nyní ale vypnu od motorsportu alespoň na měsíc. Chci se teď věnovat svému synovi a také přítelkyni, abych jim vynahradil, co jsem během náročné letošní sezony nestíhal,“ vysvětluje.

Foto: Radovan Stránský

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.