Technická výzva v Chorvatsku. Šuba se jede do Buzetu rozloučit se sezonou

Zrychlit oproti loňsku a užít si atmosféru. To jsou cíle, se kterými míří Ladislav Šuba na závěrečný letošní podnik mistrovství Evropy v závodech do vrchu. Jeho dějištěm bude chorvatský Buzet.

Na závěrečný víkend sezony přijíždí jezdec stáje GT2 Motorsportu se stejným cílem jako na předchozí letošní vystoupení: „Cíl je jasný. I tentokrát chceme zrychlit v porovnání s loňským rokem,“ prozrazuje šternberský rodák.

Šuba si ale uvědomuje, že tentokrát na něj čeká jiná výzva než před dvěma týdny. Tehdy závodil ve slovinské Ilirské Bistrici.

„Ilirská Bistrica je ve srovnání s Buzetem dost rychlá. Buzet je naopak hodně technický. I zde ale jsou rychlé pasáže, kde se toho dá dost ztratit,“ vysvětluje účastník skupiny 1.

Chorvatská trať se u Šuby řadí mezi jeho oblíbené. Je tomu tak i díky atmosféře, která zde při závodech mistrovství Evropy panuje: „Buzet má bezvadnou diváckou kulisu. Fanoušci nás tu vždy ženou dopředu,“ říká.

I závěrečný podnik letošní sezony bude složen ze dvou závodních jízd. Obě budou na programu v neděli. Zatímco první odstartuje v 9:00 hodin, druhá přijde na řadu ve 13:30. O konečných výsledcích rozhodne součet časů z obou.

Foto: GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.