Neštěstí v kategorii WorldSSP300, v Jerezu se zabil teprve 15letý Dean Berta Viňales

Bratranec úspěšného závodníka MotoGP Mavericka Viňalese nepřežil havárii v prvním sobotním závodě konaném v rámci víkendu MS superbiků v Jerezu,

Kategorie WorldSSP300 tradičně začíná závodní program celého víkendu nejvyšší světové kategorie superbiků. Bohužel teď v sobotu v Jerezu to byl za celý den závod jediný. V jeho 11. kole došlo ve druhé zatáčce k hromadné nehodě. Zúčastnili se jí Dean Berta Viñales, Alejandro Carrion Daniel Mogeda, Harry Khouri a Yeray Ruiz.

Bohužel teprve 15letý Viňales utrpěl vážné trauma hlavy a hrudníku. I když záchranáři dělali vše, co bylo v jejich silách, mladý Španěl v lékařském centru v areálu Circuito de Jerez zemřel.

Odešel tak talentovaný mladík, který ve svém první sezoně ve WorldSSP300 závodil za rodinnou stáj Viñales Racing. Jejím bossem je Ángel Viňales, tedy otec Dean Bertova bratrance a hvězdy MotoGP Mavericka Viňalese.

Závod byl po kolizi přerušen a jako konečné byly určeny výsledky po 10. kole. vítězil Jeffrey Buis z Nizozemska, který tak snížil náskok Adrian a Huertase na 49 bodů. Z dvojice českých zástupců si pro šest bodů za desáté místo dojel Oliver König, Petr Svoboda obsadil 22. příčku.

Sobotní závodní program byl v Jerezu z piety předčasně ukončen.

Výsledky závodu ZDE

Průběžné pořadí ZDE

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.