Další pódium a posun v průběžném pořadí. Šubu na Vrbenském vrchu nezastavil ani kontakt se svodidly

Ladislav Šuba si z Vrbenského vrchu odvezl dvě druhé příčky v hodnocení skupiny 1. Na stejnou pozici se v této klasifikaci posunul i v celkovém pořadí. Jezdec stáje GT2 Motorsport ustál i kontakt se svodidly v závěrečné jízdě.

V nedělním závodě se Šubovo druhé místo ocitlo v jednu chvíli v ohrožení. Jeho BMW M3 totiž kolidovalo se svodidly.

"Na vozovce byl vysypaný prášek. Asi tam někomu přede mnou vytekl olej. Na tomto fleku jsem se sklouzl a pak už jsem to nezvládl dobrzdit. Bylo to jako na ledě," popisuje Šuba dramatický moment.

Ten ale naštěstí přestál bez poškození: "Naštěstí jsme to zvládli, byl to jenom kosmetický obtisk. Jsme spokojení, že jsme dojeli," dodal.

V obou závodech byl ve skupině 1 nad Šubovy síly František Grünner. Ten ovšem startuje s výkonnějším vozem BMW E30.

"Na Františka nám chybí koně. Závodí s pětisetkoňovým osmiválcem, zatímco my máme jen 380 koní. Navíc má i sekvenční převodovku," vysvětluje Šuba, který by s tímto řazením mohl ještě během letošního roku začít závodit také.

"Díky sekvenční převodovce bychom se mohli hodně přiblížit k soupeřům. Uvidíme ale, jak to dopadne. Kvůli koronaviru stále není k dispozici materiál a musíme tak čekat," říká.

Evropské kopce už čekají

Za volantem závodního vozu bude Šuba sedět už za dva týdny v polské Limanowě. Zde se zúčastní podniku mistrovství Evropy. Půjde o jeho první vystoupení na této trati.

"Budu se učit zejména z internetu. Studovat budu onboard záběry a tak dále," říká ke své přípravě.

Závody v Polsku ale Šubův letní program ani zdaleka neskončí. O víkendu 5.-7. srpna totiž absolvuje v německém Osnabrücku závěrečný podnik letošního ročníku FIA International Hill Climb Cupu. O dva týdny později pak bude v Albrechticích u Lanškrouna bojovat o další body do mistrovství republiky. Do tohoto podniku už bude vstupovat jako druhý muž průběžného pořadí skupiny 1. Ve Vrbně totiž o sedm bodů přeskočil Iva Krampotu.

Foto: Ladislav Šuba via Facebook

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.