Nová soutěžní Škoda stále čeká na homologaci, na domácí "Bohemce" ale chybět nebude

S novým speciálem na Bohemia Rallye Mladá Boleslav pojede Andreas Mikkelsen v roli předjezdce.

Na domácí půdě automobilky Škoda se v rámci nadcházející Bohemia Rallye Mladá Boleslav odehraje i jedna premiéra. Jako předjezdec se na tratích všech rychlostních zkoušek ukáže Andreas Mikkelsen za volantem nového soutěžního speciálu Škoda Fabia RS Rally2.

Pokračuje tak svérázná premiéra vozu, který stále nemá (tím méně ji měl při své nedávné bombastické premiéře) oficiální homologaci FIA, takže zatím nemůže bojovat o body.

Pár týdnů před homologací se Škoda Fabia RS Rally2 představí na tratích všech rychlostních zkoušek s označením X. Znamená to, že pojede 4 minuty před první posádkou startovního pole. Její jezdec Mikkelsen v minulosti vyhrál tři soutěže MS a loni se s vozem Škoda Fabia Rally2 evo stal celkovým vítězem mistrovství Evropy a současně světového seriálu WRC2.

Na horké sedadlo spolujezdce usedne jeho obvyklý navigátor Torstein Eriksen. Škodovka tak slibuje, že nepůjde o žádnou spanilou jízdu. Diváci podél trati budou moci sledovat zbrusu nový speciál v ostrém tempu bezprostředně před soutěžním polem.

Zatímco Škoda Fabia RS Rally2 pojede mimo soutěž, ve startovním poli budou o čelní příčky bojovat dealerské týmy s vozy Škoda Fabia Rally2 evo, které vládnou absolutní klasifikaci domácího šampionátu. V pozici vedoucí posádky českého mistrovství odstartují vítězové poslední odjeté soutěže v Hustopečích Jan Kopecký a Jan Hloušek z Agrotec Škoda Rally Teamu. V barvách domácího Laureta Auto Škoda Teamu nastoupí jejich nejbližší pronásledovatelé Filip Mareš a Radovan Bucha.

Soutěž se 14 erzetami o clekové délce 158 km se jede 8. až 10. července.

Foto: Škoda Motorsport

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.