Povedená premiéra s Fabií RS Rally2. Cais byl v Monte Carlu ve WRC2 kousek od stupňů vítězů

Erik Cais se při svém debutu se Škodou Fabia RS Rally2 v legendární Rallye Monte Carlo umístil v kategorii WRC2 na čtvrtém místě, celkově mu patřila 12. pozice.

“Důležité bylo, abych se hlavně sžil s autem a myslím, že to šlo dobře,” řekl Cais po úvodní soutěži mistrovství světa.

“Monte Carlo máme za sebou a myslím si, že dopadla skvěle. Tam, kde jsem si byl úplně jistý a věřil si, byly časy dokonalé,” prohlásil třiadvacetiletý český jezdec, který jezdí za tým Orsák Rallysport.

Šéf týmu a bývalý jezdec Jaroslav Orsák vidí ve spolupráci Caise s novým závodním vozem obrovský potenciál. “Erik zajel i časy, kterými porazil jezdce WRC a ukázal světovou extratřídu. Na druhou stranu také ukázal nějaké chybičky, ale to je pochopitelné vzhledem k tomu, že jel s autem první soutěž.”

“Poslední den byl hodně o tom, abych dojel, protože rychlostní zkoušky nebyly vůbec jednoduché. Věděl jsem, že je důležité dojet a nasbírat co nejvíce zkušeností. Samozřejmě jsem tlačil, ale ne úplně extrémně moc,” přiznal Cais.

Přesto se během neděle posunul celkovým pořadím vzhůru. “Samozřejmě jsme se neflákali. Dával jsem si cíl, abychom skončili mezi nejlepšími pěti ve WRC2 a bereme čtvrté místo a třetí v rámci kategorie WRC Challenger, takže mám z výsledku obrovskou radost,” dodal.

“Chtěl bych poděkovat Škodě Motorsport, která nám poskytla auto jako prvním na světa a hlavně nám dali k dispozici inženýry, kteří nám hodně pomohli, abychom se na auto co nejdříve adaptovali a zvolili správné nastavení,” dodal Orsák.

Foto: Jan Froněk a Red Bull Content Pool

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.