Na Agrotec Petronas rallye se přihlásilo více než sto posádek

Kvalitu i kvantitu lze najít v seznamu přihlášených účastníku blížící se Agrotec Petronas rallye v Hustopečích.

Na čtvrtou soutěž českého a slovenského šampionátu a boje o o body v rámci Mistrovství FIA Zóny střední Evropa (CEZ) a šampionátů historických vozidel se přihlásil avíce než stovka posádek.

Čelo startovní listiny opanují historicky nejúspěšnější jezdci šestnáctileté historie hustopečské soutěže. Jedničku dostal přidělenu sedminásobný vítěz Jan Kopecký (Agrotec Škoda Rallye Team – Škoda Fabia Rallye2 evo),

Dvojku obdržel Václav Pech, jenž dominoval na „rallye mezi vinohrady“ čtyřikrát. Do Hustopečí však přijede s Fordem Focus WRC jako obhájce loňského prvenství. Třetím „do party“ bude Filip Mareš s další škodovkou, na Agrotec Petronas rallye uspěl v roce 2019.

V nabité top 10 lze však najít i další adepty na čelní příčky: mladíky Dominika Stříteského a Adama Březíka, stejně jako několika násobného šampiona Slovenska, Poláka Grzegorze Grzyba (všichni Škoda Fabia Rallye2).

S druhým vozem specifikace WRC se v Hustopečích představí aktuální lídr slovenského seriálu Jaroslav Melichárek (Ford Fiesra RS WRC). Výčet speciálů této kategorie doplňuje ještě Mini WRC Tomáše Kurky.

S dvaceti vozy však mají mezi elitou převahu vozy kategorie R5 / Rallye 2. Fanoušci se mohou těšit také na první letošní start Miroslava Jakeše. Usedne do vozu Ford Fiesta R5 MkII stáje Orsák Rallyesport, rozpis mu bude číst Jaroslav Novák. Společně skončili v roce 2014 druzí, o tři roky později bral Jakeš na jihu Moravy bronz.

Z nejvýše nasazených slovenských jezdců je třeba zmínit Tomáše Kukučku (Mitsubishi Evo VI), Vladimíra Hanuše (Hyundai i20 R5) a Vlastimila Majerčáka, jenž pilotuje „čtyřkolku“ Ford Fiesta Rallye3. Kromě slovenských účastníků se divákům ukážou i další polské, maďarské a jedna bulharská posádka.

Divácky atraktivní budou na tratích „gétéčka“. Domácího Martina Radu s Fiatem 124 Abarth RGT vyzve s vozem stejné specifikace RGT Jakub Jirovec (Alpine A110 RGT), zajímavým srovnáním pak bude konfrontace s Petrem Nešetřilem (Porsche GT3 v národní třídě RN9).

Početné zastoupení budou mít také „dvoukolky“. Hlavním favoritem bude Jaromír Tarabus (Peugeot 208 Rallye4), kterému se budou snažit sekundovat Robert Hordossy, Lukáš Frána či Kryštof Zpěvák.

Mezi celkovým počtem 105 dvojic bude sedmadvacet závodit v historických šampionátech Česka a Slovenska. A jména Vlastimila Neumanna, Jindřicha Štolfy, Jana Freie či Miroslava Janoty jksou určiět zárukou kvality.

„Jsem velmi rád, že se startovní listina opět naplnila do takového počtu a kvalitního složení. To, že je naše rallye oblíbená a posádky se do Hustopečí rády vracejí, ukazují některá jména ve startovní listině, které nenajdete na jiných soutěžích. Je to pro mě důkaz a zároveň odměna pro celý tým organizátorů, že to děláme dobře a rallye mezi vinohrady je oblíbená jak u jezdců, tak i diváků. Těším se na kvalitní souboje na našich netypických tratích a věřím, že se potkáme na cílové rampě.“, hodnotí početnou startovku šéf organizačního týmu Martin Rada.

Agrotec Petronas rallye proběhne ve dnech 17. – 18. června. Hustopečská „rallye mezi vinohrady“ odstartuje v pátek v 18 hodin, s nočním závěrem dne (UP 22:57) a pokračovat bude sobotní etapou (start 10 hodin). Servisní zázemí bude v rozlehlém areálu společnosti Moss logistics, na Bratislavské ulici v Hustopečích.

Foto: Tiskový servis Agrotec Petronas rallye

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.