Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 14. srpna 2019 (19:59) Pavel Jelínek

Zvýšení efektivity i sledování pohybu zboží.

DHL Supply Chain v České republice zavádí do praxe Vision Picking

  • Brýle Glass Enterprise Edition zajišťují vizuálně asistované vychystávání zboží, tzv. Vision Picking

  • Snížení chybovosti, zvýšení efektivity, sledování pohybu zboží

  • Snížení spotřeby papíru až o 50 %, inovativní technologie přispívá k naplňování ekologického programu GoGreen

 

Praha, 14. srpna 2019: Česká pobočka společnosti DHL Supply Chain úspěšně ukončila testování nové technologie vizuálně asistovaného vychystávání Vision Picking a zavedla ji do každodenního provozu v chebském distribučním centru. Nový systém umožní snížit spotřebu papíru až o 50 % a přispívá tak k plnění ekologického programu GoGreen společnosti. Dalšími přínosy jsou usnadnění práce operátorům, absolutní sledovatelnost pohybu zboží a snížení chybovosti při realizaci zakázek.

„Pro asistované vychystávání jsme zvolili brýle Glass Enterprise Edition, které se v třífázovém testování osvědčily nízkou hmotností, optimální ergonomií a uživatelskou přívětivostí,“ říká Dalibor Ondra, který má na starost zavádění inovací ve společnosti DHL Supply Chain v České republice. „Systém byl postupně optimalizován a nakonec byl podroben uživatelským testům ve spolupráci s týmem zaměstnanců chebského skladu. Výborné výsledky a úspěšné absolvování všech zkoušek funkčnosti umožnily následné zavedení inovativního řešení do praxe,“ doplňuje Dalibor Ondra.

Brýle Glass Enterprise Edition jsou propojeny se systémem řízení skladu (WMS) a jednotlivým pracovníkům zobrazují přímo do jejich zorného pole pokyny pro vychystávání zboží – které zboží a z jakého místa ve skladu mají vzít a kam ho umístit na přepravní vozík, včetně toho, po jaké trase se mají ve skladu pohybovat. Případná chyba se operátorovi okamžitě zobrazí v brýlích.

 

„Použitím technologie Vision Picking se z větší části odstraní nutnost tištění informací, optimalizuje se pohyb operátorů po skladu a zároveň se minimalizuje riziko chyb při vychystávání, protože systém uživatele k dalšímu kroku nepustí, dokud není chyba odstraněna. Po vychystání zboží probíhá zabalení a další zpracování zakázky obvyklým způsobem,“ vysvětluje Dalibor Ondra.

„Naši zaměstnanci, kteří se projektu účastní, si práci s chytrými brýlemi velmi pochvalují a v této technologii spatřují významný krok vpřed. Kromě usnadnění práce oceňují například i skutečnost, že je brýle při vychystávání hlídají, aby neudělali chybu,“ konstatuje Dalibor Ondra. „Do zásilek se tak dostane pouze zboží, které si zákazník skutečně objednal. Nižší chybovost pro nás znamená také příslib vyšší produktivity a spokojenost zákazníka.“


 

50 let DHL

DHL oslavuje v roce 2019 padesáté výročí založení společnosti třemi podnikateli v San Franciscu, k němuž došlo v roce 1969. Společnost DHL přinesla revoluci do tradičního způsobu doručování zásilek, zmírnila byrokracii inovativní službou doručování dokumentů letecky přes noc. Z DHL se od té doby stal globální koncern s 380 000 zaměstnanci ve více než 220 zemích a teritoriích, jehož nabídka pokrývá veškeré spektrum logistiky a dalších služeb pro dodavatelské řetězce. Zaměření DHL na zákazníky a plnění jejich požadavků přineslo pět desetiletí inovací – od DHL 1000, jednoho z prvních počítačů na světě pro zpracování textu, až po používání speciálních ekologických doručovacích vozidel StreetScooter s elektrickým pohonem, vyvinutých společností Deutsche Post DHL Group. DHL je i nadále průkopníkem v logistice díky strategii Mission 2050, jejímž cílem je dosáhnout do roku 2050 nulových emisí v rámci celého koncernu.

 

 

DHL – Logistická společnost pro celý svět

DHL je přední světovou značkou v logistickém odvětví. Rodina divizí DHL nabízí jedinečné portfolio logistických služeb, jež zahrnuje národní a mezinárodní balíkové doručovací služby, dopravu a řešení pro elektronický obchod, mezinárodní silniční, vzdušnou a námořní expresní přepravu či řízení průmyslových dodavatelských řetězců. Zhruba 380 000 zaměstnanců DHL ve více než 220 zemích a teritoriích po celém světě propojuje bezpečně a spolehlivě lidi i firmy, což umožňuje plynulý globální obchod. Řešení specializovaná na rostoucí trhy a odvětví zahrnující technologický průmysl, sektor výzkumu a zdravotní péče, energetický a automobilový průmysl nebo maloobchod společně s časem prověřeným závazkem v oblasti společenské zodpovědnosti a bezkonkurenční přítomností na rozvíjejících se trzích, to vše potvrzuje postavení DHL jako „Logistické společnosti pro svět“.

DHL je součástí skupiny Deutsche Post DHL. Tržby skupiny dosáhly v roce 2018 více než 61 miliard EUR.

 

PR

Další články

Komentáře