Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 4. října 2015 (22:01) Pavel Jelínek

Zpěvák Josef Laufer drží palce Michalovi Matějovskému

Zpěvák Josef Laufer a automobilový závodník Michal Matějovský se v sobotu 26. 9. 2015 sešli na Třebešském posvícení v Hradci Králové. Josef Laufer, který má sám také zkušenosti s motorsportem (před několika lety sám závodil na off-roadech), obdržel od Michala Matějovského malý dárek - týmovou bundu. Popřál pak Michalovi hodně štěstí v posledním závodě evropského šampionátu cestovních vozů, ve kterém se rozhodne o titulu mistra Evropy. Michal je v současné době vedoucím jezdcem tohoto šampionátu a přání tak s díky přijal a vysvětlil, že o titulu není dosud rozhodnuto a vše bude jasné až po posledním závodě, který se se jede ve dnech 10. - 11. 10. na horké sicilské půdě v Perguse.

Na tradičním Třebešském posvícení v Hradci Králové toho bylo k vidění hodně. Celý program za organizátory zahájila MVDr. Ivana Hantschová, která přivítala vzácné hosty a partnery akce - senátora za Hradec Králové a náměstka ředitele FN Hradec Králové, prof. MUDr. Jaroslava Malého, CSc., náměstky primátora města Hradec Králové Ing. Anetu Maclovou a PaeDr. Jindřicha Vedlicha, Ph.Dr. a nejvyšší představitele Policie ČR a městské policie v Hradci Králové.

Šéf královéhradecké policie brig. gen. Mgr. Martin Červíček a Bc. Ivan Dubec, vedoucí oddělení prevence kriminality MPHK v rámci konání pouti avizovali otevření dětského dopravního hřiště, které bylo vybudováno právě ve sportovním areálu v Hradci Králové - Třebši. Následovalo vystoupení Josefa Laufera, které přilákalo asi nejvíce návštěvníků. Vedle tohoto nestora české populární hudby se pak na pódiu i v přilehlých venkovních prostorách třebešského sportovního areálu vystřídala řada uměleckých a zájmových souborů - folklórní soubor Červánek, skupina GRI GRI se svými rytmy západní Afriky nebo soubor českých mužoretů Artrosa.

K vidění byly i ukázky historického šermu, bojových umění či ukázky sportu se psy - tzv. agility. Pouťové setkání zakončila večer ohňová show a k tanci později zahrála oblíbena hudební skupina Unisono (rock) z Hradce Králové. Všichni návštěvníci Třebešského posvícení si také v průběhu celého dne mohli podrobně prohlédnout právě otevírané dětské dopravní hřiště.

"Byla to příjemná chvilka odpočinku a setkání s přáteli. Jsem rád, že jsme mohli být partnery této milé akce a návštěvníkům Třebešského posvícení jsme mohli zblízka představit týmový sportovní prezentační vůz Chevrolet Camaro ZL1," řekl Michal Matějovský, který se už chystal na svůj premiérový závod v Číně, kde se v Pekingu na čínském závodním trucku představil o víkendu a o týden později pak bude startovat v rozhodujícím závěrečném podniku letošního seriálu závodů evropského šampionátu FIA ETCC na Sicílii v Perguse.

 

PR

http://www.csms.cz/

Fotky

Další články