Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 7. října 2018 (22:05) Pavel Jelínek

Zlato pro tým ŠM ve Walesu : Kalle (slavící právě 18) a Jonne odvedli fantastickou práci.

Wales Rally GB 2018:

Bahnité lesní cesty, asfaltové spojky mezi nimi, táhlé zatáčky ve vřesovištích – Wales Rally GB je možná deštivá a občas zahalená do mlhy, ale určitě nemůžete říct, že by byla nudná.
 
Den 4, odpoledne (neděle, 8. října 2018)

Rychlostní zkoušky 19 – 23

V neděli ráno posádky vyrazily na poslední, nejkratší etapu rallye. Jejích pět rychlostních zkoušek, z velké části asfaltových, měřilo jen 55,64 kilometru a zahrnovalo i vizuálně působivou Great Orme Llandudno s osmi kilometry asfaltové silnice vlnící se po pobřeží Atlantiku a nabízející strhující výhledy.
 
Pro Kalle Rovanperu, který se očividně rozhodl nadělit si k osmnáctým narozeninám své první letošní vítězství ve WRC 2, měl den podobný průběh jako ty předcházející. V RZ19 zajel už po čtrnácté za trvání Wales Rally GB nejrychlejší čas. „Vyhýbám se rizikům, ale držím si tempo, abych neztratil koncentraci“, vysvětlil mladý Fin se svou typickou odzbroujující skromností. Pontus Tidemand svého týmového kolegu následoval na třetím místě a zachoval si tak pohodlný náskok před Gusem Greensmithem, který se drží na třetím místě průběžného pořadí.

 


Následující rychlostní zkouška přinesla další vítězství pro Kalleho, zatímco Pontus Tidemand se propadl na sedmé místo poté, co pravou zadní částí svého vozu FABIA R5 narazil na překážku. Auto opět prokázalo svoji robustnost, ale posádka přesto raději s ohledem na bezpečnost vyměnila rameno zavěšení za náhradní díl, který vezli na palubě.

Zbývaly tři rychlostní zkoušky, z toho dva průjezdy pobřežní erzetou Llandudno. S pohodlným náskokem v čele rallye zvolili Kalle Rovanperä a jeho navigátor Jonne Halttunen opatrnější tempo a zajeli jedno páté a dvě třetí místa, což s rezervou stačilo na celkové vítězství ve Wales Rally GB, 1:34,2 sekundy před Pontusem Tidemandem na druhém místě a 2:13,6 před prvním vozem jiné značky, Fordem Fiesta R5 Guse Greensmithe.
 
Šéf týmu ŠKODA Motorsport, Michal Hrabánek, byl v cíli Wales Rally GB více než spokojený. „Kalle a Jonne odvedli opravdu fantastickou práci. Nejenže byli rychlí, ale dokázali také zvládnout tlak. V těch nejnáročnějších podmínkách si dojeli pro více než zasloužené vítězství. Také Pontus s Jonasem předvedli skvělý výkon a zajistili tak týmu druhé dvojité vítězství ve WRC za sezónu 2018. Chtěl bych celému týmu poděkovat za tento velký úspěch.

Konečné výsledky Wales Rally GB (WRC 2) 

1.     Rovanperä/Halttunen (FIN/FIN), ŠKODA FABIA R5, 3:15:27,2 h
2.     Tidemand/Andersson (SWE/SWE), ŠKODA FABIA R5, +1:34,2 min
3.     Greensmith/Gelsomino (GBR/ITA), Ford Fiesta R5, +2:13,6 min
4.     Huttunen/Linnaketo (FIN/FIN), Hyundai i20 R5, +2:56,8 min
5.     Lefebvre/Moreau (FRA/FRA), Citroën C3 R5, +4:35,4 min

Průběžné výsledky šampionátu WRC 2 (po 11 ze 13 podniků)

1.     Jan Kopecký (CZE) ŠKODA, 125 bodů
2.     Pontus Tidemand (SWE), ŠKODA, 111 bodů
3.     Gus Greensmith (GBR), Ford, 70 bodů
4.     Kalle Rovanperä (FIN), ŠKODA, 65 bodů

Číslo dne: 3

Na Wales Rally GB oslavil tým ŠKODA Motorsport své třetí dvojité vítězství v kategorii WRC 2 letošní sezóny FIA World Rally Championship.

 

 

PR

zdroj:  https://www.skoda-motorsport.com/

Fotky

Další články

Komentáře