Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 11. března 2018 (12:04) Pavel Jelínek

Zkušený Antonio Albacete spojil opět síly s Lutzem Bernauem.

Antonio Albacete spojil opět síly s Lutzem Bernauem

Stará láska nerezaví, chtělo by se říci v případě nově uzavřeného spojenectví mezi trojnásobným mistrem Evropy Antonio Albacetem a společností Truck Sport Bernau, jejímž majitelem je pro změnu dvojnásobný šampión Lutz Bernau.
 

Hned na úvod nutno říci, že z historického hlediska se jeví spojení Albacete – Bernau jako mimořádně úspěšné. V letech 2005 – 2013 spolu pilot a jeho šéfservisman získali tři tituly mistra Evropy (2005-2006), sedm druhých míst a jedno bronzové umístění. Spolupráce skončila v roce 2013, poté, co Albacete, ztratil titul poslední den šampionátu, když v posledních závod v Le Mans odjel na vypůjčeném speciálu tehdejšího stájového druha Markuse Östreicha.
 

 

Obnovení spolupráce na lince Albacete – Bernau vyvolalo pochopitelně v truck racingové komunitě náležitou odezvu, tým Buggyra International Racing System není v tomto ohledu výjimkou potvrzující pravidlo. „Antonio se vrací k Lutzovi? Zajímavá informace. Antonio umí závodit, Lutz ví o autech skoro všechno. Jsem na oba zvědavý,“ reagoval šéf konstruktér David Vršecký, který v mistrovských sezónách 2008 – 2009 svedl s Albacetem v konečném důsledku vítězné souboje.

V jisté „opotřebovanosti“ obou výrazných person historie truck racingu nevidí problém. „Kdyby postrádali motivaci, tak by do toho nešli. Získanými poháry můžou zaplnit barák. Nemají zapotřebí sobě a ani nikomu jinému něco dokazovat. Jsem na ně zvědav. “ 

 

 

PR

Petr Bošnakov

Buggyra

Fotky

Další články

Komentáře