Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 28. října 2019 (08:11) Pavel Jelínek

Zisk druhého a třetího místa ve WRC 2 pro český tým ŠM potvrdil titul mezi týmy.

Neděle

Také v neděli Jan Kopecký potvrdil dobrou formu, když vyhrál hned první rychlostní zkoušku Riudecanyes se slavným kruhovým objezdem, který tradičně láká tisíce diváků. I v posledních třech „erzetách“ zajela česká posádka týmu ŠKODA Motorsport dobré časy, a pojistila si tak druhé místo v kategorii WRC 2 Pro.

„Naším hlavním cílem bylo rallye dokončit. Chci poděkovat celému týmu a také Janovi, protože odvedl skvělou práci,“ ocenil Kopecký svého nového spolujezdce Jana Hlouška, s nímž se letos v rámci WRC poprvé představil ve Walesu.

I letošní mistři světa v kategorii WRC 2 Pro* Kalle Rovanperä a Jonne Haltunnen se rozhodli nepokoušet se o nemožné a soustředit se na úspěšné dokončení rallye. Těžili z toho i diváci, kterým finská dvojice na kruhovém objezdu „vystřihla“ jedno bonusové kolečko navíc a rozloučila se máváním a oblakem kouře z pneumatik.

Zisk druhého a třetího místa v kategorii WRC 2 Pro zároveň definitivně rozhodl o tom, že tým ŠKODA Motorsport ve Španělsku po napínavé sezóně vybojoval mistrovský titul v hodnocení konstruktérů.* Je to velké ocenění nejen pro celý tým, ale také pro vylepšený vůz ŠKODA FABIA R5 evo, s nímž letos ŠKODA Motorsport dokázala třikrát získat obě první místa (Portugalsko, Sardinie a Wales), dvakrát zlaté umístění (Finsko, Německo) a dvakrát stříbro (Turecko, Španělsko).

 

„Konečně mohu prohlásit: mise splněna! Dosáhli jsme všech cílů, které jsme si pro rok 2019 stanovili. Úspěšně jsme uvedli na trh vůz ŠKODA FABIA R5 evo, Kalle a Jonne získali titul mezi posádkami a společně s oběma Jany zajistili potřebné body k vítězství v šampionátů výrobců,“ komentoval to šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

* podléhá oficiálnímu zveřejnění výsledků ze strany FIA

 

 

Kartami ve Španělsku nečekaně zamíchala „superspeciálka“ v Salou, kde Kalle ulomil kolo.

Španělská rallye 2019 - pátek a sobota viz ZDE.

 

 

PR

Zdroj

Fotky

Další články

Komentáře