Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 11. ledna 2017 (11:31) Pavel Jelínek

Zima klade i větší nároky na vlastnosti paliva.

Teploty padají až k - 20°C: díky OMV MaxxMotion Diesel ale jedete spolehlivě dál

Zima s teplotami hluboko pod - 10°C je tady. Předpověď počasí pro Českou republiku hlásí i na tento týden velmi nízké teploty. A taková zima klade i větší nároky na vlastnosti paliva. Tento problém snadno vyřeší prémiové palivo MaxxMotion Diesel od OMV, které nabízí bezpečný start i v drsných zimních podmínkách*.

Zimní období klade na vlastnosti paliva větší nároky, aby bylo zajištěno optimální chování motoru a spolehlivá jízda. OMV MaxxMotion Diesel je vysoce kvalitní palivo, vyvinuté inovačním týmem v Rakousku, které umožňuje maximální výkon motoru ve všech zimních podmínkách. Příprava vozidla na zimu je poměrně snadná, pokud se budete držet tipů společnosti OMV pro chladné období:

Aby motor vašeho vozu fungoval, tankujte naftu OMV MaxxMotion Diesel.

Zkontrolujte také těsnění a nátěr vašeho vozu. Abyste zabránili koroznímu působení soli, zvolte v myčce program OMV Top Wash, který čistí i podvozek.

Při doplňování chladicích kapalin volte pouze produkty s nemrznoucími účinky. OMV CARISTAL čistí, chrání před mrazem, zpomaluje tvorbu ledu na čelním skle a udržuje trysky funkční. Je to přesně to, co budete v zimě potřebovat!

Pravidelně čistěte přední sklo i na vnitřní straně, vyhnete se tak zamlžování.

 

Zkontrolujte také vaše zimní pomůcky – škrabky na sníh, smetáčky, stěrky, startovací kabely, sněhové řetězy apod. – a mějte je vždy po ruce. Jakoukoli z těchto pomůcek můžete zakoupit u všech čerpacích stanic OMV.

Pokud je to možné, parkujte své auto přes noc v garáži nebo pod přístřeškem. Zamezíte tím hromadění ledu na oknech automobilu.

 

* Výhody a účinky paliva jsou ovlivněné vozidlem, chováním řidiče a technickým stavem motoru a jsou založené na porovnání s palivem, které splňuje místní minimální požadavky normy ČSN EN 590.


PR

Další články

Komentáře