Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 20. ledna 2020 (10:29) Pavel Jelínek

Závod FIA Formula E v Santiagu de Chile přinesl plno zvratů.

SANTIAGO DE CHILE 18. LEDNA 2020

Závod plný zvratů a první pódiové umístění pro

Antonia Felixe Da Costu s týmem DS Techeetah

Třetí závod v sezóně ABB FIA Formula E, který proběhl v Santiagu de Chile, byl také padesátým startem prémiového francouzského výrobce v tomto seriálu elektrických monopostů. Jubileum se v tomto závodě plném emocí oslavilo, jak se patří – Antonio Felix Da Costa v barvách týmu DS Techeetah získal první pódiové umístění. Dvojnásobný šampion Jean-Éric Vergne, který musel po úžasně rozjetém startu odstoupit, už se netrpělivě těší na příští závod v Mexiku!

 

50. účast DS Automobiles v E-Prix nás dostala do varu,“ rozohnil se Xavier Mestelan Pinon, ředitel DS Performance. „Závod byl úžasný a naši piloti ukázali, že jsme tady, abychom vyhrávali. I když je Jean-Éricovo odstoupení velkým zklamáním, jsme nadšeni z druhého místa Antonia, který se v závodě neuvěřitelně posouval kupředu, a především z rychlosti našich vozů. Jsme si však vědomi, že jsme mohli být ještě lepší. Pustíme se teď proto do práce s pořád stejným cílem: udržet si oba naše tituly!“

 

Pokud se i tak objevil náznak zklamání, bylo to proto, že Antoniu Felixi Da Costovi stačilo jen málo a mohl svému novému zaměstnavateli přinést už ve třetím společném závodě první vítězství. Portugalec, který startoval z 10. místa, totiž při vjezdu do posledního kola vedl, ale musel zvolnit a jen pár zatáček před cílem si musel nechat vítězství uniknout.

Je fantastické, že už jsem se ocitnul na pódiu a bojoval jsem o vítězství, i když jsem jel s novým týmem teprve třetí závod,“ usmíval se autor několika úžasných předjížděcích manévrů. „Máme ale pořád co zlepšovat, protože vítězství nám tady nemělo uniknout. Jsme stále ještě nový tým a musíme se naučit určité situace lépe zvládat. Udělali jsme dneska chybu v řízení energie. Myslel jsem, že jsem v pohodě, tak jsem zaútočil na vedení, ale pak jsem musel zpomalit kvůli přehřívání. Nakonec je lepší skončit na druhém místě a získat body, než závod vůbec nedokončit!“

 

Dvojnásobný úřadující šampion Jean-Éric Vergne odstartoval jako jedenáctý a potvrdil, že se s ním musí letos opět počítat. Se svým týmovým kolegou Antoniem Felixem Da Costou v zádech se rychle propracoval dopředu. „Jsem zklamaný, že jsem závod nevyhrál, i když jsme na to měli,“ uvedl francouzský jezdec. „Během prvních tří kol došlo v pelotonu k hodně kontaktům a já jsem si poškodil přední spojler. Sice jsem se vrátil na 3. místo, ale pak se to definitivně zlomilo a já jsem musel odstoupit. Je to fakt škoda, protože jsme dnes měli velmi dobrou rychlost a dobře jsme hospodařili s energií. Určitě bych mohl do vítězství promluvit! "

 

Jean-Éric Vergne, jeden z nejzkušenějších jezdců šampionátu, však ví, že ho čekají lepší dny. „Jsem velmi hrdý na celý tým, protože jsme dnes byli opravdu rychlí,“ pokračoval. „Ovšem, získal jsem ve třech závodech jen čtyři body, ale mám kolem sebe skvělé lidi a moje motivace se nezměnila. Našeho dnešního bojovného ducha si udržíme celou sezónu!“

 

Hlavní manažer týmu DS Techeetah Mark Preston vidí budoucnost také velmi pozitivně: „Bývalo by bylo fantastické v 50. závodě E-Prix značky zvítězit, ale jsme rádi i za druhé místo. V předchozích letech jsme se naučili, že je lepší zajistit body z druhé pozice, než riskovat pro výhru všechno. Antonio začal svou spolupráci s týmem na jedničku a tempo našich vozů bylo dnes fantastické. Pozorovat, jak naši dva piloti bojují o pódium – a pak dokonce o vítězství – než Jean-Éric odstoupil, je přesně ten důvod, proč se závodů účastníme. "

 

Říká se, že s jídlem roste chuť. To platí také pro tým DS Techeetah, který už se těší na setkání v Mexico City 15. února, kde se jede čtvrtý závod letošní sezóny ABB FIA Formula E.

 

 

DS Techeetah

Čínský tým Techeetah Formula-E se účastní mistrovství FIA ABB ve Formuli E. Majitelem týmu je společnost Seca (Shanghai) Limited.

V sezóně 2017/2018 získal s tímto týmem Pohár pilotů Jean-Éric Vergne, který společně s André Lottererem zajistil týmu i druhé místo v Poháru týmů Formule E.

Pro sezónu 2018/2019 mistrovství FIA Formule E se Techeetah spojil s DS Automobiles a vznikl tým DS Techeetah.

14. července 2019 zvítězil tým DS Techeetah v Poháru týmů páté sezóny FIA Formule E a Jean-Éric Vergne získal rovněž Pohár pilotů.


CHINA MEDIA CAPITAL (CMC)

China Media Capital („CMC“) založil a řídí Ruigang Li, jedna z nejdůležitější osobností v oblasti provozního řízení a investic směřovaných do médií a zábavy v Číně i ve světě. CMC vytvořila a podpořila řadu nových vůdčích osobností v oblasti médií a zábavy, internetu a mobilních zařízení zahrnujících životní styl, film, televizi, hudbu, sport, zábavu, finanční média, finanční datové služby, online videa, smart TV, reklamu, sociální sítě, hry, online vzdělávání, e-commerce, O2O atd.

SECA

Seca se sídlem v Šanghaji je přední čínskou společností zabývající se řízením a marketingem sportu se specializací na reprezentaci sportovních talentů, organizaci akcí a vývoj obsahu. Mezi investory společnosti patří Holdings China Media Capital (CMC) a Yao Ming, člen Síně slávy NBA

DS AUTOMOBILES

Značka DS, která vznikla v roce 2015, se opírá o výjimečný odkaz vozu DS z roku 1955. Jejím základním rysem je avantgardní duch a ambicí ztělesnit know-how francouzského luxusu v automobilovém odvětví. DS Automobiles je prémiovou značkou skupiny PSA.

Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření a milují nové technologie, u druhé generace modelů DS se snoubí špičková elegance a technologie. Spolu s SUV DS 7 Crossback a DS 3 Crossback tvoří modelovou řadu šest vozů, které jsou v nabídce i ve verzi s elektromotorem a označením E-Tense.

Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, l’expérience DS“ nabízejících jedinečné zážitky.

Značka DS, která je přítomna ve 32 zemích, vytvořila a rozvíjí exkluzivní distribuční síť, kterou na začátku roku 2019 tvořilo 400 showroomů DS Stores a DS Salons.

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře