Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 17. března 2017 (10:36) Pavel Jelínek

Zásadní omezení počtu akreditovaných fotografů na české rallye.

Vážení novináři.

Jak jste již určitě zaregistrovali, společnost APO MULTICAM s.r.o. je i nadále držitelem výhradních přenosových, televizních a nově i marketingových a reklamních práv a to na všechny domácí motoristické disciplíny, vyjma disciplín motocross a supermoto.

Z výše uvedených faktů je tak zřejmé, že APO MULTICAM s.r.o. bude i letos spravovat akreditační systém, který je již osvědčený a funkční a Vy do něj máte samozřejmě i nadále přístup.

Co se ale s ohledem na letošní sezonu změní, bude počet udílených akreditací a to především v případě fotografů a kameramanů u dvou domácích rallyových šampionátů, tedy MČR v rally a v Rallysprint sérii.

Jak už jste byli informováni ze strany Autoklubu ČR, důvody pro tuto změnu jsou především dva. Tím prvním je nesporně důležitá bezpečnost a tím druhým je optimalizace mediálního výstupu.

 

Cílem společnosti APO MULTICAM, ale ani Autoklubu ČR rozhodně není omezování medií při šíření motorsportu jako takového. Nicméně je třeba pečlivě rozlišovat média, která jsou pro domácí motorsport opravdovým přínosem a pak ta, která slouží převážně jen jako prostředek k vlastnímu businessu.

Co se týče mainstreamových medií, ta budou na poli domácího motorsportu vždy vítána a bude jim samozřejmě udílena akreditace. Mainstreamovými medii se rozumí ta, která mají jednak celospolečenský zásah, ale také vysokou čtenost/sledovanost.

 

Poté tu jsou specializovaná/komunitní media, která nemusí mít a mnohdy ani nemají tak vysokou čtenost/sledovanost ve srovnání s mainstreamem, ale i tato media mají pro domácí motorsport velkou hodnotu a z tohoto důvodu i tato media budou akreditována.

Pak je tu však početná skupina „medií“, která nepatří ani do mainstreamu, ale ani nejsou erudovanými specializovanými medii a i tato skupina bude mít možnost akreditaci získat. V těchto případech se ale bude jednat pouze o možnost zisku tzv. komerční akreditaci. Ta bude zpoplatněná a pokud o ní bude projeven zájem, bude řešená individuálně.

Společnost APO MULTICAM ani Autoklub ČR nikdy nebudou bránit akreditaci novinářů, to znamená, že ti, kteří o akreditaci požádají, jí dostanou. Nebude to ale vždy akreditace typu FOTO/VIDEO, která představuje vestu. APO MULTICAM i AČR budou moc rádi, pokud o domácím motorsportu budou novináři psát a v případě, že ke své novinářské práci budou potřebovat fotografie či záběry, stačí se obrátit na APO MULTICAM. Zadají-li tito novináři svou e-mailovou adresu, dostanou po závodech k dispozici výběr fotografií a právo je použít ve svých článcích.

Ti z Vás, kteří mají zájem o komerční akreditaci, obraťte se prosím na pana Martina Beňu: martin.bena@apomulticam.cz

 

S přátelským pozdravem

Tým APO MULTICAM s.r.o.

 

PR:

Další články

Komentáře